Reklama

VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]

Zaczęty przez maba, 04-05-2010, 02:05:30

InQuizitor

Te na dolnym zdjęciu to bym przygarnął  ;P
Zazdraszczam  ;)


P33

a ja chciałbym zapytać, czy luzy w Spiricie są zwykle i przy rozłożonych i przy złożonych kombinerkach czy tylko w jednej pozycji?



rodia77

"I don't have pet peeves, I have major psychotic fuckin' hatreds". GC
Aktualnie na stanie: KLIK

Blade27

Mam Campera z tym logiem:
http://www.outdoorkit.co.uk/images/products/97101_enlarged.jpg

Widzę jednak że większość dostępnych w sprzedaży Camperów tego nie ma. Czy to jakaś limitowana edycja?


amisttad

To standardowa edycja, dostępna nawet w Polsce. Po prostu obok normalnych okładek z samym logo Victorinoxa w różnych kolorach istnieje z takimi okładkami :)
http://scyzoryki.net/pl,product,1234844,victorinox,camper,camping,1,3613,71.html


Blade27


maba

I po cholerę zakładać nowy wątek z tak błahym pytaniem? :<

OD TEGO MASZ WĄTEK OGÓLNY ~> http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,94718.0.html


Blade27

Wątek "o wszystkim i o niczym".
Zapamiętam. Dzięki ziom:)


maba

Ojtam, ojtam :D

Kumpel na prezent kupił nowego Forestera 0.8361.C. Boszzz, ale to wielkie, z BP i niewygodnymi LL.. Porażka jak dla mnie - olać takie blokady ;)


maba

Ziomów szukaj pod blokiem.

I nie rób syfu w najlepszym z działów na tym forum :]


MsbS

@maba, jak sądzisz - to wada egzemplarza, czy projektu (oczywiście pytam o BP)? Forester OH wygląda na moje optimum scyzorykowe (duże ostrze + piła + korkociąg + OH). Z tego co piszesz może nie warto...


Blade27

OK. Pytania ogólne do wątku który mi podałeś;)


roko

#1333
Cytat: maba w 16-12-2011, 16:50:43

z BP i niewygodnymi LL.. Porażka jak dla mnie - olać takie blokady ;)

Potwierdzam. Niewygodne są linerlocki w victorinoxach, ciężko się zwalnia blokadę, no ale przecież to tylko scyzoryk, w dodatku z żałośnie szybko tępiącym się ostrzem. Dlatego też musi być scyzoryk + folder.
A że jest BP, no i co z tego? Minimalny i w niczym nie przeszkadzający.


maba

Cytat: MsbS w 16-12-2011, 16:55:49

oczywiście pytam o BP

Nie znam wersji 111mm, bo nigdy specjalnie mnie nie interesowały, ale ponoć wszystko co blokowane od Victorinoxa ma BP. Łącznie z toolami ;P

Cytat: roko w 16-12-2011, 16:59:35

A że jest BP, no i co z tego? Minimalny i w niczym nie przeszkadzający.

Mnie drażni każdy, dlatego za składakami niespecjalnie przepadam - ale fixeda ciężko nosić na EDC, więc folder to takie mniejsze zło.


InQuizitor

Cytat: roko w 16-12-2011, 16:59:35

....... w dodatku z żałośnie szybko tępiącym się ostrzem.....

A tu gupstoty piszesz  :mad:
W miejskim edc-owaniu wcale szybko się nie tępi - powiedziałbym normalnie, na poziomie RAT-a, czy SRM710
Ale ja się nie znam scyzoryka na oczy nie widziałem  ;>


roko

#1336
Cytat: InQuizitor w 16-12-2011, 18:05:46

W miejskim edc-owaniu wcale szybko się nie tępi - powiedziałbym normalnie, na poziomie RAT-a, czy SRM710

No weź mnie nie załamuj, to ten Rat aż taki miękki jest? Z tego co o nim czytałem, to bardzo długo trzyma ostrość. A SRM710 posiadam i da się odczuć lepszą stal. Nie ma się co oszukiwać, osztrze w Victorinoxach to fajne narzędzie, ale do krojenia cebulki czy cięcia papieru, bo wystarczy, że potniemy jeden trochę kartonu czy grubszą tekturę i papier już szarpie.


InQuizitor

Dla mnie ostrością jest ostrość robocza, a nie obcinanie muszę skrzydeł w locie.
Dalej trzymam się tego, że trzyma ją na poziomie RAT-a i SRM - nosiłem wszystkie te noże więc jako takie porównanie mam.
Nie będę Ci przekonywał na siłę, ale nie uważam żeby SRM miało lepszą stal.


grisza

Cytat: MsbS w 16-12-2011, 16:55:49

@maba, jak sądzisz - to wada egzemplarza, czy projektu (oczywiście pytam o BP)? Forester OH wygląda na moje optimum scyzorykowe (duże ostrze + piła + korkociąg + OH). Z tego co piszesz może nie warto...

Mam Trekkera,BP nie występuje, zwalnianie blokady faktycznie trochę bardziej kłopotliwe, ale nie demonizujmy, głównie dlatego, że mało intuicyjne,zwłaszcza jak ktoś się przyzwyczai do foldera.
A co do tej błyskawicznej utraty ostrości, to może szybciej się tępił scyzoryk, niż RAT-1, ale w codziennym użytkowaniu jakoś strasznie mi to nie przeszkadzało-ostrość roboczą trzyma wystarczająco długo.

"Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca! "
                     Owidiusz

          9/19

maba

AUS8 czy 8Cr13MoV to właśnie odpowiedniki ~440A/B którą stosuje Victorinox.

Zatem półka ta sama, choć jak dla mnie dwie pierwsze jednak odrobinę lepsze. Ale testów kartonowych nie robiłem, bo i po co ;-)

Cytat: grisza w 16-12-2011, 18:33:10

Mam Trekkera,BP nie występuje

Wyślij do mnie - ja go znajdę :D