Reklama

VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]

Zaczęty przez maba, 04-05-2010, 02:05:30

bestsiwy

mozesz go uzywac do otwierania piwa :) swietne


Stryjon

może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie, mianowicie kiedyś chyba widziałem scyzoryk z ząbkowanymi nożyczkami czy to był jakiś Victorinox?


involeth

Wengery mają drobne ząbki na nozyczkach.


Stryjon


tenzin

W wątku, z którego pochodzi cytat robiłbym tylko OT, więc wrzucam tutaj, cytat + pytanie...

Cytat: koval321 w 17-09-2011, 12:20:42

ok mam juz trzy, nowy: Forester 111mm byl tani wiec moge miec ewentualnie. To co w nim mi sie podoba to blokady ostrza, ma on numer DE-GM / 9305297 i jak sie dowiedzialem jest to numer patentu na ta blokade. Co mi sie w nim nie podoba to slabe okladziny, sa puste w srodku, w rezultacie czego pękły.

DE-GM / 9305297:
It's the term of our German registered design of the looking mechanism.
DE
Deutschland / Germany
GM
GebrauchsMuster / registered design
93005297
number
The production of the officer knives, pocket- and multi tools, household and professional knives is established in Ibach since the foundation in 1884. It is the birth place of the Swiss Army Knife. With VICTORINOX on the blade and the VICTORINOX Emblem (cross and shield) on the handle you own the Original Swiss Army Knife.

Pytanie, dot. w.w. opinii na temat okładek.
Czy ta edycja Vicków miała jakiś problem z jakością czy może to jednostkowa opinia?
Poza tym, "Puste w środku", może oznaczać wyżłobienia, ale szczerze mówiąc - nie wiem bo nie rozkładałem dużych Vicków.

Sprawa, interesuje mnie w odniesieniu do Victorinoxa (Trailmaster) z napisem na ostrzu  DE-GM 9305297, w standardowych czarnych okładzinach, nie w wersji stricte dla wojska. Może Ktoś ma podobny i może się wypowiedzieć (np. jak się sprawuje blokada itd.)
Pozdrawiam,

tylko pozory nie mylą

PODAJ DALEJ: www.psy.centaurus.org.pl
Dziękuję.

u99

Mam kilkanaście takich Vicków w rozmiarze 111 i w żadnym nic mi nie pękło. Są normalnie użytkowane i tego rodzaju problemu nie zaobserwowałem. Jak ktoś chce lub ma pecha to wszystko uszkodzi  :P Oba rodzaje blokad stosowane w "111" (liner lock i slide lock) są stosunkowo pewne i nie powodują - w normalnej eksploatacji - dziwnych niespodzianek  :shades:

*********************************************

amisttad

Swego czasu jak kupowałem używane OH bundeswery to jedna okładka była odłamana. Wyglądało to tak jak by ktoś próbował ją na siłę zdjąć w  nieco niestandardowy sposób. Zamiast podważać to sądziłbym że naciskał na okładkę licząc iż odskoczy. Może u kolegi koval321 sytuacja była podobna?


Rysiek

Cytat: amisttad w 17-01-2012, 18:35:44

Zamiast podważać to sądziłbym że naciskał na okładkę licząc iż odskoczy.

... myślałem, że spadnę z fotela :D


tenzin

Amisttad, wszystko możliwe   ;)
U99, dzięki za info :).

Jeszcze jedna kwestia...
Czy jest jakaś różnica między blokadą w modelu np. Trekker (Trailmaster) w wersji zwykłej (nie chodzi
tu o czerwony suwak.) oraz wersji One Hand?
Czy to ten sam rodzaj blokady - liner lock?

tylko pozory nie mylą

PODAJ DALEJ: www.psy.centaurus.org.pl
Dziękuję.

u99

*********************************************

tenzin

#1470

Spoko :)

Dalej męczę temat bo po ponownym przeczytaniu odpowiedzi, nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany.
Moje pytanie w odniesieniu do cytatu Koval321, nie dotyczyło Vicków 111 jako takich, tylko Vicków z oznaczeniem/wzorem użytkowym: "DE-GM / 9305297".

Pytanie tylko czy jest to zwykły Trekker, czy może się czymś/jakościowo różnić od standardowo produkowanych Vicków?
Na ostrzu z jednej strony widnieje napis: "DE-GM / 9305297", z drugiej: Victorinox Switzerland Stainless.
A może niczym.

Taki jak ten:


Wybaczcie zamieszanie.

tylko pozory nie mylą

PODAJ DALEJ: www.psy.centaurus.org.pl
Dziękuję.

Vigo

#1471
Cytat: tenzin w 17-01-2012, 20:48:16

Spoko :)

Dalej męczę temat bo po ponownym przeczytaniu odpowiedzi, nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany.
Moje pytanie w odniesieniu do cytatu Koval321, nie dotyczyło Vicków 111 jako takich, tylko Vicków z oznaczeniem/wzorem użytkowym: "DE-GM / 9305297".

Pytanie tylko czy jest to zwykły Trekker, czy może się czymś/jakościowo różnić od standardowo produkowanych Vicków?
Na ostrzu z jednej strony widnieje napis: "DE-GM / 9305297", z drugiej: Victorinox Switzerland Stainless.
A może niczym.

Taki jak ten:


Wybaczcie zamieszanie.

To zwyczajny standardowy Victorinox 111mm w tym wypadku (na zdjęciu) Trekker i nie różni się niczym od sobie podobnych, a ten napis  "DE-GM / 9305297" wybity u nasady głowni to z tego co wiem niemiecki patent na blokadę Victorinoxa, bity chyba swego czsu w scyzorykach przeznaczonych na rynek niemiecki.

PS Ktoś kiedyś z userów na multitool.org wysłał nawet zapytanie do centrali Victorinox'a o ten napis i dostał z Ibach taką oficjalną odpowiedź:

"Dear customer

Thank you very much for your request and being interested in our products. I am pleased to answer your question.

DE-GM / 9305297:
It's the term of our German registered design of the looking mechanism.

DE
Deutschland / Germany

GM
GebrauchsMuster / registered design

93005297
number

The production of the officer knives, pocket- and multi tools, household and professional knives is established in Ibach since the foundation in 1884. It is the birth place of the Swiss Army Knife. With VICTORINOX on the blade and the VICTORINOX Emblem (cross and shield) on the handle you own the Original Swiss Army Knife.

Hereby I hope to have answered your question. If you require any further information please do not hesitate to contact me.

Yours sincerely

VICTORINOX
Quality manager
Robert Elsener"

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279

bestsiwy

DE-GM / 9305297:
It's the term of our German registered design of the looking mechanism.

a nie czasem locking mechanism?


Vigo

Cytat: bestsiwy w 17-01-2012, 21:41:31

DE-GM / 9305297:
It's the term of our German registered design of the looking mechanism.

a nie czasem locking mechanism?

Ech ci analfabeci ze Szwajcarii.  ;P
Na poważnie to może ktoś z multitool.org zrobił błąd przy przepisywaniu listu.
Ja tylko zrobiłem kopiuj wklej i nie zwróciłem uwagi.  ;>

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279

Lutz

Kiedyś już o tym pisałem:
"DE-GM 9305297 to oznaczenie Niemieckiego Wzoru Użytkowego (Gebrauchsmuster) o numerze 9305297.
Wzór użytkowy (Gebrauchsmuster) to pojęcie wynikające z obowiązującej w Niemczech i Austrii Ustawy o Wzorach Użytkowych (Gebrauchsmustergesetz /w skrócie GebrMG/), które w pewnym uproszczeniu można porównać do patentu.
Podobnie jak patent, wzór użytkowy (Gebrauchsmuster) ma na celu ochronę praw autorskich dla wynalazków technicznych."

Niektóre Victorinoxy sprzedawane w Niemczech były / są w ten sposób oznaczane. Konstrukcyjnie i pod względem użytych materiałów nie różnią się niczym od egzemplarzy bez oznaczenia DE-GM 9305297.


tenzin

Dzięki Panowie, o to chodziło.
Pozdrawiam,

tylko pozory nie mylą

PODAJ DALEJ: www.psy.centaurus.org.pl
Dziękuję.

u99

Cytat: Lutz w 17-01-2012, 22:11:11

Niektóre Victorinoxy sprzedawane w Niemczech były / są w ten sposób oznaczane. Konstrukcyjnie i pod względem użytych materiałów nie różnią się niczym od egzemplarzy bez oznaczenia DE-GM 9305297.

A na allegro widziałem ostatnio od 40 zł; + 7 zł; za przestłkę  ;P
*********************************************

involeth

No własnie miałem też na niego zapolować, ale jak jest takie duże zainteresowanie z waszej strony, to odpuszczę ;)


u99

Cytat: involeth w 18-01-2012, 09:50:53

No własnie miałem też na niego zapolować, ale jak jest takie duże zainteresowanie z waszej strony, to odpuszczę ;)

Spokojnie, mnie możesz nie liczyć - nie dubluję  :)

*********************************************

u99

#1479


Vickowy secik na camping  :)

Grip series rośnie w siłę  :D http://forum.multitool.org/index.php/topic,34661.msg562081.html#msg562081

*********************************************