Autor Wątek: Spis użytkowników Tlimowych Chromów - komentarze.  (Przeczytany 2728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tlim

• Szef działu
  • Opinii: (216)
  • *
  • dżemdźwiedź
    • Tlim knives - ostrza, noże myśliwskie, damast, laminaty, nessmuk knives, fallout knives, stal
Spis użytkowników Tlimowych Chromów - komentarze.
« dnia: 26-05-2010, 22:00:24 »
Jako wątek Spis użytkowników Tlimowych Chromów. służy jedynie jak o spis i nie ma tam za bardzo miejsca na komentarze, w tym wątku możecie dać upust ;)

Offline melonmelon

• Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (152)
  • *
    • moje narządy :)
Odp: Spis użytkowników Tlimowych Chromów - komentarze.
« Odpowiedź #1 dnia: 26-05-2010, 22:08:21 »
dajemy
nie było tego wątku, to dajemy czadu w świntym mieście

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,95360.0/topicseen.html

pozdro
Nie ma mnie, w Łodzi siedzę.
Zapraszam na blog o obróbce cieplnej http://blog.melontools.com/obrobka_cieplna/

trochu stali na noże?
https://forum.knives.pl/index.php?topic=184641.

kluczyki robię, gitarki, mogę skrzypce

DORADZTWO W ZAGADNIENIACH OBRÓBKI CIEPLNEJ STALI I NIE TYLKO

Offline Czarna Perła

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 22-07-2010, 12:39:28 »
Ja dam upust, niech no tylko mój Muton dojdzie  :]

Offline Esthan

• Flashaholic.
  • Opinii: (29)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mechagłodzilla
« Odpowiedź #3 dnia: 13-08-2010, 08:59:24 »
Mam pytamie a konto Aliena.

Z samego noża, jako takiego jestem ekstremalnie zadowolony i spasował mi jako mały pomocnik bardziej niż jakikolwiek nożyk w historii.

Niemniej pochewka prosi się o pomstę do nieba. Czy dało by radę w następnych Alienach zrobić coś takiego:
1. Zrobić luźniejszą pochewkę - tak którą ja mam powoduje, że muszę użyć całej siły aby go wyciągnąć z niej - co nie jest bezpieczne i nie wyobrażam sobie aby dało się go bez stresu wyjąć przy przymocowaniu go do paska.

2. Dać opcję noszenia nożyka poziomo - co prawda dziurki na pochewce jakieś tam są, ale nie ma niestety jak go podpiąć bokiem :/

Offline porcelanowy

• Opinii: (123)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 13-08-2010, 09:40:51 »
Powitoł
1. Zrobić luźniejszą pochewkę - tak którą ja mam powoduje, że muszę użyć całej siły aby go wyciągnąć z niej - co nie jest bezpieczne i nie wyobrażam sobie aby dało się go bez stresu wyjąć przy przymocowaniu go do paska.
Dwa sposoby rozwiązania do których doszliśmy przy macaniu na piwku nożowym:
- skrócić wąsy które obejmują po bokach rękojeść (jak się nóż wyciąga to łapiesz za nie i pochew się dodatkowo zaciska);
- rozwiertać ostatni nit i zastąpić go nitem skręcanym/śrubą z gumową przekładką (coś jak w kydeksach spyderco do morana) - dokręcając/odkręcając będzie można w pewnym zakresie regulować trzymanie noża. Wada rozwiazania - no gubisz jedną przelotkę do mocowania :)
porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach.
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:

Offline Esthan

• Flashaholic.
  • Opinii: (29)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mechagłodzilla
« Odpowiedź #5 dnia: 13-08-2010, 09:52:23 »
Do It Yoursef oczywiście wchodzi w rachubę - ale chciałem zwrócić uwagę na ten szczegół producentowi aby uwzględnił to przy najbliższej partii Alienów, która mam nadzieję ujrzy światło dzienne - bo nożyk jest w mojej opinii rewelacyjny :D

Offline porcelanowy

• Opinii: (123)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 13-08-2010, 10:15:38 »
Powitoł
No mam nadzieję, że mój post będzie też potraktowany jako hint przy następnych kajdeksach ;)
porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach.
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:

Offline anatol

• Opinii: (18)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 20-03-2011, 23:31:17 »
Niemniej pochewka prosi się o pomstę do nieba. Czy dało by radę w następnych Alienach zrobić coś takiego:

U mnie wręcz przeciwnie.
Zastosowane rozwiązanie (dopasowanie kydexowej pochwy do rekojesci za pomocą "cliksystemu") uwazam za genialne,
pozwala ono na noszenie tego noza w pozycji necka, przytraczając go, np, do lewej piersi, co umozliwia
bardzo szybkie, sprawne i latwe uzycie noza w kazdej najbrdziej extremalnej sytuacji,
jednoczesnie nie odczuwalem zadnych niewygód w uzywaniu noża noszonego w sposob klasyczny, przy pasku.
uwazam ze chromy Tlima wyprzedzily swoją epokę pod kazdym wzgledem, stanowią klasę dla siebie,
nie miałem dotąd w reku tak doskonale przemyslanej konstrukcji,
bravo, gratulacje i pozdrowienia.
(Moja wypowiedz nie jest przez nikogo inspirowana, Tlima nie znam, nie mam wiec szczegolnych powodow aby darzyc go sympatią)

Offline SAMAEL

• Opinii: (44)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 08-08-2011, 23:15:15 »
Widać Tlim robi kydexy tak, jak ma humor -  w jednym musiałem użyć sporo siły, w chromie jest elegansio :)