Autor Wątek: Obozowiec ver. 2.0  (Przeczytany 10973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szabas

• Opinii: (107)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Sympathy for knives.
Odp: Obozowiec ver. 2.0
« Odpowiedź #20 dnia: 14-06-2010, 22:46:20 »
Ależ piękne noże... Gratuluję Bataki.
Nie pamiętam już, kiedy ostatnio ten znienawidzony przeze mnie łeb "na płaskiego" tak mi się podobał! ;)
Dylu dylu na winylu...

>El Solo Lobo<

Offline bataki

• Opinii: (90)
  • Użytkownik knives.pl
    • www.genshin.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 14-06-2010, 22:47:50 »
Kooniu - zgadzam się z ogromną przyjemnością  :D. Dzięki temu przejdę do historii! Bardzo proszę o taką stopkę  :shades:.

A że jestem niepoprawny to dwa dni temu, jeszcze zanim zacząłem pisać ten wątek, rozmawiałem z Januszem na temat wskrzeszenia trzeciej wersji Obozowca, który już nawet zaistniał w postaci makiety z tektury i ten właśnie zostanie zrobiony z 440C.

Jeśli chodzi o wersję 2.0 to ja zwyczajnie i bardzo mocno chciałem wreszcie mieć nóż z 1095....
« Ostatnia zmiana: 14-06-2010, 22:52:42 wysłana przez bataki »

Offline jetron

• Lubię Mad Dogi :)
  • Opinii: (838)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Chcę mieć tylko 3 noże:2 fixy i folder!
« Odpowiedź #22 dnia: 15-06-2010, 00:20:24 »

[/quote]

2. Przygotowywanie jedzenia - rdza powierzchniowa nawet jak się pojawi bardzo łatwo schodzi przy dowolnej innej pracy niż przyrządzanie jedzenia więc się jej nie boję. Nie pływam z nim w wodzie oceanicznej a w warunkach polskich przy minimalnej dbałości rdza węglówki nie zżera. ...........

A tu przepraszam bardzo, nie zgadzam się!!! Szybkie rdzewienie w warunkach polskich to główny powód dla którego pozbyłem się wszystkich noży Busse (a miałem ich sporo).Sławetna INFI bez powłoki rdzewiała po prostu od patrzenia!

Mało tego rdzewienie "nierdzewnej" s30v w Striderze,zupełnie odrzuciło mnie od następnej "topowej" firmy nożowej  :D :D :D
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Cała wymiana zdań dowodzi że co user to odmienny pogląd!  I tak ma być !!! Można się spierać,polemizować,sprzeczać ale wcale nie trzeba się kłócić  :D

Też pozdrawiam  :)

Offline joah

• knifemaker
  • Opinii: (20)
  • *
    • JoahKnives
« Odpowiedź #23 dnia: 15-06-2010, 00:28:43 »
@Jetron
 kwintesencja definicji utylitaryzmu!
Ad. S30V - też mi zardzewiała w Sage'u. Od krojenia oscypka na trzeci dzień miała rudą.
Czyli, że jest tak: DLA KAŻDEGO COŚ INNEGO.

Offline killrathi

• knifemaker
  • Opinii: (251)
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #24 dnia: 15-06-2010, 08:58:51 »
co wy z tym rdzewieniem ?? Wystarczy odrobina uwagi i węglówka nie zarudzieje, a już "rdzewieje od patrzenia" od dawna doprowadza mnie do spazmów śmiechu. Mam kilka noży z węglówki - używam i jakoś rudej niet. Kilka blanków z NC6 leży w warsztacie od miesięcy i jakoś też zardzewić się nie chcą  :special:

A żeby nie było offtopa - obozowce bardzo mi się podobają. Kwintesencja roboczego noża bez wydumanych wodotrysków. Gratuluję obu kolegom

nie odpowiadam na priv? pisz na [email protected]

Offline kooniu

• Whipmaster
  • Moderator
  • Opinii: (11)
  • *
    • kooniowe baty
« Odpowiedź #25 dnia: 15-06-2010, 11:01:48 »
byl juz o tym caly temat - tak się sklada jakos ze nierdzewki mam tylko w skladakach - cala reszta to weglówki nawet niektóre bardzo rdzewne np. M2
" border="0

robię drogo ale za to bardzo chujowo ;)
Cytat: bataki
.... Nie ma noży idealnych bo gdyby były to ktoś by już je robił. I tyle. ...

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
« Odpowiedź #26 dnia: 19-06-2010, 10:23:19 »
co do obozowca, to widać, ze to maszyna do pracy.
 Rdzewienie węglówki to mit.
 :D
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Offline bataki

• Opinii: (90)
  • Użytkownik knives.pl
    • www.genshin.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 19-06-2010, 23:38:07 »
co do obozowca, to widać, ze to maszyna do pracy.
 Rdzewienie węglówki to mit.
 :D

Nie do końca ale problem jest mocno przejaskrawiony  :shades:. To przede wszystkim kwestia kolorowych nalotów na powierzchni głowni - głównie błękitnych, mlecznych, matowych czy szarych. Rzadko jest to klasyczny, rudy nalot, tak mi mówią lata obserwacji. Nóż tylko wytarty po zrobieniu posiłku ma na sobie naturalną warstewkę ochronną z różnych tłuszczów. Wystarczy jej nie zmywać tylko zetrzeć nadmiar i tak zostawić. Rdzewieją głownie zakopane w ziemi lub pozostawione w pokrzywach, traktowane wodą morską lub te pozostawione bez opieki, czego żaden rozsądny człowiek dbający o narzędzia nie robi z wrodzonej porządności  :D.

Bataki