Autor Wątek: Mam nowego guru.  (Przeczytany 99308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lucius the Eternal

• Gość
  • Opinii: (0)
Odp: Mam nowego guru.
« Odpowiedź #1500 dnia: 24-12-2019, 16:01:20 »
Nie wiem na ilu treningach systemy byłeś osobiście, lecz na tych które sam widziałem na własne oczy nie było mowy o tym, iż jest to jakiś złoty środek na wszelakie zło, tymbardziej na blokowisku o północy... A łebki, o których wspominasz, rzucając się w wigor walki z bandą typów uzbrojonych w maczety lub bejsbole, bazując na umiejętnościach zaczerpniętych z czeluści internetu, tak, tutaj masz rację, lecz tylko tutaj, to tzw. selekcja naturalna. I z treningami walki wręcz nie ma to nic wspólnego...

Nie byłem na żadnym treningu "systiemy" i nigdy nie będę. Ćwiczyłem kilka lat Karate Kyokushin ale to było dawno temu. Tak, głównie skupiłem się na nieodpowiedzialności lub świadomym ściemnianiu naiwniaków przez takich cwaniaczków kaszpirowskich. Jak już wcześniej wspomniałem wyjątkowo bawią mnie wszystkie techniki przechwytywania ręki przeciwnika z nożem  - ja pier*olę, na pewno coś sam ćwiczyłeś, ćwiczysz, biłeś się kiedyś na ulicy, oglądałeś walki MMA - powiedz mi ile razy widziałeś przechwycenie ciosu pięścią przeciwnika i automatyczne zastosowanie jakiejś dzwigni czy rzutu, ja ani razu, a teraz dodaj do tego nóż  :rotfl:
« Ostatnia zmiana: 24-12-2019, 16:27:11 wysłana przez Lucius the Eternal »

Offline MICHO

• knifemaker
  • Opinii: (4)
  • *
  • GET RICH OR DIE TRYIN...
« Odpowiedź #1501 dnia: 27-12-2019, 08:22:30 »
.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2020, 22:36:44 wysłana przez MICHO »
....Do pustych pokoi
I ramek obrazów
I przyjaciół
Którzy nie znają naszych imion....

Lucius the Eternal

• Gość
« Odpowiedź #1502 dnia: 27-12-2019, 11:21:26 »
Poruszasz trzy różne wątki, pachnie parciem na szkło. Musisz być świadomy o czym piszesz lub co wyśmiewasz... Poza tym w prawie czterdziestoletniej karierze kyokushinkai zdarzyło mi się wykonać kilka takowych akcji, niezawsze skutecznych czy rozsądnych, przyznaję...

Oczywiście, że poruszam kilka wątków, co w tym złego ? Zbiorczo obśmiewam fikcję literacką w zakresie sportów walki oraz poszczególne, najsmieszniejsze elementy, które zauważam. Parcie na szkło ? Wow, nie wiedziałem, że dzieki forum można zostać celebrytą  :D Sam potwierdzasz moje słowa (co mnie nie dziwi) - "w prawie czterdziestoletniej karierze kyokushinkai zdarzyło mi się wykonać kilka takowych akcji, niezawsze skutecznych czy rozsądnych, przyznaję." - nawet po wieloletnim treningu zaledwie kiklukrotnie udało ci się wykonać wyżej opisane techniki i to nie do końca skutecznie. Więc jaki jest sens pociskania kitu ludziom, że po kilku zajęciach, kilku tygodniach czy miesiącach będą w stanie takie techniki (jak przechwytywanie noża) wykonywać w realu ? - to jest robienie im krzywdy i bycie z nimi nieszczerym, pewnie ze względów finansowych. Mozliwe, że są ludzie, którzy mają taki refleks cyborga , szybkość i koordynację ruchową aby takie techniki wykonywać bezbłędnie ale to są mistrzowie, którzy poświęcają całe swoje życie tylko i wyłącznie temu a nie przeciętni ciamkacze, którzy naogladają się filmików na YT, stwierdzą, że fajnie by było umieć tak samo, wstaną z kanapy i pójdą na parę treningów...a potem na kebab.
« Ostatnia zmiana: 27-12-2019, 11:51:10 wysłana przez Lucius the Eternal »

Offline MICHO

• knifemaker
  • Opinii: (4)
  • *
  • GET RICH OR DIE TRYIN...
« Odpowiedź #1503 dnia: 27-12-2019, 15:12:46 »
.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2020, 22:36:17 wysłana przez MICHO »
....Do pustych pokoi
I ramek obrazów
I przyjaciół
Którzy nie znają naszych imion....

Lucius the Eternal

• Gość
« Odpowiedź #1504 dnia: 27-12-2019, 15:44:39 »
Mylisz pojęcia, ale jako że jesteśmy w temacie prawie knife off, będzie Ci wybaczone...
Dzięks  :) Wydawało mi się, że sprecyzowałem z czego mam bekę dosyć dokładnie ale nieważne, nie mam zamiaru się prężyć w internecie bo to śmieszne jest.