Autor Wątek: Mam nowego guru.  (Przeczytany 105775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lucius the Eternal

• Gość
  • Opinii: (0)
Odp: Mam nowego guru.
« Odpowiedź #1500 dnia: 24-12-2019, 16:01:20 »
Nie wiem na ilu treningach systemy byłeś osobiście, lecz na tych które sam widziałem na własne oczy nie było mowy o tym, iż jest to jakiś złoty środek na wszelakie zło, tymbardziej na blokowisku o północy... A łebki, o których wspominasz, rzucając się w wigor walki z bandą typów uzbrojonych w maczety lub bejsbole, bazując na umiejętnościach zaczerpniętych z czeluści internetu, tak, tutaj masz rację, lecz tylko tutaj, to tzw. selekcja naturalna. I z treningami walki wręcz nie ma to nic wspólnego...

Nie byłem na żadnym treningu "systiemy" i nigdy nie będę. Ćwiczyłem kilka lat Karate Kyokushin ale to było dawno temu. Tak, głównie skupiłem się na nieodpowiedzialności lub świadomym ściemnianiu naiwniaków przez takich cwaniaczków kaszpirowskich. Jak już wcześniej wspomniałem wyjątkowo bawią mnie wszystkie techniki przechwytywania ręki przeciwnika z nożem  - ja pier*olę, na pewno coś sam ćwiczyłeś, ćwiczysz, biłeś się kiedyś na ulicy, oglądałeś walki MMA - powiedz mi ile razy widziałeś przechwycenie ciosu pięścią przeciwnika i automatyczne zastosowanie jakiejś dzwigni czy rzutu, ja ani razu, a teraz dodaj do tego nóż  :rotfl:
« Ostatnia zmiana: 24-12-2019, 16:27:11 wysłana przez Lucius the Eternal »

Offline MICHO

• knifemaker
  • Opinii: (4)
  • *
  • GET RICH OR DIE
« Odpowiedź #1501 dnia: 27-12-2019, 08:22:30 »
.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2020, 22:36:44 wysłana przez MICHO »
... Skrzydłami swoimi Cię okryję, abyś nie musiał bać się grozy nocnej...

Lucius the Eternal

• Gość
« Odpowiedź #1502 dnia: 27-12-2019, 11:21:26 »
Poruszasz trzy różne wątki, pachnie parciem na szkło. Musisz być świadomy o czym piszesz lub co wyśmiewasz... Poza tym w prawie czterdziestoletniej karierze kyokushinkai zdarzyło mi się wykonać kilka takowych akcji, niezawsze skutecznych czy rozsądnych, przyznaję...

Oczywiście, że poruszam kilka wątków, co w tym złego ? Zbiorczo obśmiewam fikcję literacką w zakresie sportów walki oraz poszczególne, najsmieszniejsze elementy, które zauważam. Parcie na szkło ? Wow, nie wiedziałem, że dzieki forum można zostać celebrytą  :D Sam potwierdzasz moje słowa (co mnie nie dziwi) - "w prawie czterdziestoletniej karierze kyokushinkai zdarzyło mi się wykonać kilka takowych akcji, niezawsze skutecznych czy rozsądnych, przyznaję." - nawet po wieloletnim treningu zaledwie kiklukrotnie udało ci się wykonać wyżej opisane techniki i to nie do końca skutecznie. Więc jaki jest sens pociskania kitu ludziom, że po kilku zajęciach, kilku tygodniach czy miesiącach będą w stanie takie techniki (jak przechwytywanie noża) wykonywać w realu ? - to jest robienie im krzywdy i bycie z nimi nieszczerym, pewnie ze względów finansowych. Mozliwe, że są ludzie, którzy mają taki refleks cyborga , szybkość i koordynację ruchową aby takie techniki wykonywać bezbłędnie ale to są mistrzowie, którzy poświęcają całe swoje życie tylko i wyłącznie temu a nie przeciętni ciamkacze, którzy naogladają się filmików na YT, stwierdzą, że fajnie by było umieć tak samo, wstaną z kanapy i pójdą na parę treningów...a potem na kebab.
« Ostatnia zmiana: 27-12-2019, 11:51:10 wysłana przez Lucius the Eternal »

Offline MICHO

• knifemaker
  • Opinii: (4)
  • *
  • GET RICH OR DIE
« Odpowiedź #1503 dnia: 27-12-2019, 15:12:46 »
.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2020, 22:36:17 wysłana przez MICHO »
... Skrzydłami swoimi Cię okryję, abyś nie musiał bać się grozy nocnej...

Lucius the Eternal

• Gość
« Odpowiedź #1504 dnia: 27-12-2019, 15:44:39 »
Mylisz pojęcia, ale jako że jesteśmy w temacie prawie knife off, będzie Ci wybaczone...
Dzięks  :) Wydawało mi się, że sprecyzowałem z czego mam bekę dosyć dokładnie ale nieważne, nie mam zamiaru się prężyć w internecie bo to śmieszne jest.

Offline GarbatyAnioł

• Typowy Janusz nożownictwa, kiedyś zwali mnie Garbaty!
  • Opinii: (106)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lubię CF i jebać foty z netu FZN®
« Odpowiedź #1505 dnia: 11-05-2020, 23:13:54 »
Ale dziadek wymiata :kopara:
Nie ma takiej rury na świecie,
której nie można odetkać

Mam nadzieję że Ziemia ukarze ludzkość zagładą planety, my jej nie szanujemy, to i ona niech nas nie szanuje!

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (577)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #1506 dnia: 12-05-2020, 12:17:45 »
Ale dziadek wymiata :kopara:

Słowo-klucz: nieruchomy przeciwnik  :rotfl:
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #1507 dnia: 12-05-2020, 19:34:34 »
Słowo-klucz: nieruchomy przeciwnik  :rotfl:

Ch... sie znasz i marudzisz.

Poruszanie i praca nog sa przereklamowane.

A jak Ci ktos bedzie chcial przywalic kijem w windzie?

No...?

No?!

Fajna ogolnorozwojowka a Ty sie jak zwykle dop...

:(
...bede mowil po francusku, bo mi od waszej mowy wargi pierzchna...

Offline warhead

• Opinii: (21)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1508 dnia: 12-05-2020, 20:18:20 »
Z tymi wszystkimi stylami jest jeden problem. Fajnie wyglądają na treningu, a walczą jak wszyscy  :). Do tego stopnia, że na niektórych zawodach FMA przyznawane były punkty "stylowe" za używanie stylowych technik do walki  :).

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

----------------------
KFF - \"Knives For Fun\"
KSS - Knife Shadow System

Offline Mruck

• Opinii: (7)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #1509 dnia: 12-05-2020, 23:17:54 »
Praca nóg jak praca nóg. Nacisk na luźne poruszanie się, ale wszystkie układy w linii przód-tył, bez przejść na boki.
Większość partnerów/uke to instruktorzy - takie rzeczy zawsze fajnie wyglądają, jak osoba na której pokazujesz płynnie się porusza i wie czego się od niej oczekuje. Do tego stopnia wie, że dziadek raz czy dwa nie zdążył, ale pałka nie poszła dalej, tylko magicznie zatrzymała się w miejscu. W końcu to pokaz nie walka.
Technik bokserskich nie komentuję.
Dźwignie - jak zawsze. Niczym się nie różnią od Aikido - pięknie działają (anatomia jest jedna dla wszystkich), w ruchu wchodzą, albo nie. Częściej nie, co widać na filmikach z interwencji policji na całym świecie.
Tu trochę noża...

BTW Chciałbym się tak ruszać w tym wieku.

BTW2 Mówiąc, że anatomia jest taka sama dla wszystkich - wszystkie techniki na filmie lata temu przerabiałem na aikido...

« Ostatnia zmiana: 12-05-2020, 23:24:31 wysłana przez Mruck »
Morituri Nolumus Mori

Offline GarbatyAnioł

• Typowy Janusz nożownictwa, kiedyś zwali mnie Garbaty!
  • Opinii: (106)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lubię CF i jebać foty z netu FZN®
« Odpowiedź #1510 dnia: 13-05-2020, 17:11:12 »
A tu ''szybki Francuzik", jakby miał osę w gaciach :D
Nie ma takiej rury na świecie,
której nie można odetkać

Mam nadzieję że Ziemia ukarze ludzkość zagładą planety, my jej nie szanujemy, to i ona niech nas nie szanuje!

Adam Jensen

• Gość
« Odpowiedź #1511 dnia: 13-05-2020, 20:12:48 »
A tu ''szybki Francuzik", jakby miał osę w gaciach :D

Dobry jest, nie chciałbym na takiego trafić.

Offline Kubus Puchatek

• Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1512 dnia: 14-05-2020, 18:26:55 »
Gosc jest sprawny. Ale to "pokazowe" iluzje. Na ulicy, czy macie i ringu to juz tak to nie dziala. Rzeczywista walka najbardziej przypomina mma - brzydko, duzo klinczu i etc.

K_P
« Ostatnia zmiana: 15-05-2020, 11:44:23 wysłana przez Kubus Puchatek »
Artur Schopenhauer „Każda prawda przechodzi trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, następnie gorliwie zwalczana, ostatecznie zaś akceptowana jako coś oczywistego”

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #1513 dnia: 14-05-2020, 18:34:32 »
Gosc jest sprawny. Ale to "pokazowe" iluzje. Na ulicy, czy macie i ringu to juz tak to nie dziala. Rzeczywista walka najbardziej przypoimna mma - brzydko, duzo klinczu i etc.

K_P

Niektórzy nadal wierzą w cuda.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #1514 dnia: 14-05-2020, 19:35:19 »
No co Wy, na macie przeciez tez pokazywal, no i dzialalo...
...bede mowil po francusku, bo mi od waszej mowy wargi pierzchna...

Offline Kubus Puchatek

• Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1515 dnia: 15-05-2020, 11:45:12 »
tak. kazde pokolenie przez to przechodzi.

K_P
Artur Schopenhauer „Każda prawda przechodzi trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, następnie gorliwie zwalczana, ostatecznie zaś akceptowana jako coś oczywistego”

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #1516 dnia: 15-05-2020, 12:04:04 »
Na macie to i shotokan, i tradycyjne jj, i tai chi...
No co Wy, na macie przeciez tez pokazywal, no i dzialalo...

Zazdrościmy po prostu ;)

Adam Jensen

• Gość
« Odpowiedź #1517 dnia: 15-05-2020, 12:53:54 »
Gosc jest sprawny. Ale to "pokazowe" iluzje. Na ulicy, czy macie i ringu to juz tak to nie dziala. Rzeczywista walka najbardziej przypomina mma - brzydko, duzo klinczu i etc.

K_P

To jest oczywiste. Z filmiku natomiast widać, że koleś jest szybki, skoczny, ma bardzo dobrą technikę i koordynację. Jeśli jeszcze do tego ma jaja to jest killerem. Bez tego ostatniego elementu to tylko sprawny akrobata.

Offline kapfryd

• krulewicz
  • Opinii: (294)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1518 dnia: 15-05-2020, 13:08:03 »
Śmiesznie jak na tych pokazach niektórzy już klepią na sam widok instruktora.

Szybciej niż Najman.
( ͡° ͜ʖ ͡°) A kto to przyszedł?

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #1519 dnia: 15-05-2020, 13:19:27 »
To jest oczywiste. Z filmiku natomiast widać, że koleś jest szybki, skoczny, ma bardzo dobrą technikę i koordynację. Jeśli jeszcze do tego ma jaja to jest killerem. Bez tego ostatniego elementu to tylko sprawny akrobata.

A jak ma dostęp do internetu, to jest specjalistą od sztuk wszelakich.