Autor Wątek: M-Tech Twist  (Przeczytany 32495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jedenasty

• Lepiej wejść komuś w drogę niż w dupę.
  • Opinii: (24)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: M-Tech Twist
« Odpowiedź #40 dnia: 26-01-2012, 19:46:59 »
Jest też u mnie, po pierwszej niecałej godzince machania powiem wam,  że żałuję, że jak zacząłem machać w grudniu to nie był nigdzie dostępny.
Po tanim balku ten jest przyjemnie ciężki i solidny, jedynie ten latch jest zrobiony z jakiegoś innego stopu i wydaje się być badziewny, nic strasznego bo latch trzyma mocno i pewnie, ale odgłos jaki wydaje podczas machania trochę mnie drażni (ale gumeczka nałożona na latcha zupełnie niweluje efekt). Sam nóż jest w miarę ostry, ale nie strasznie ostry - to akurat na plus.
Na początku chodzi trochę ciężko, ale to chyba kwestia wyrobienia się miedzianych (chyba) podkładek, trochę smaru i fruwa pięknie.
Dla mnie po chwili machani jest bez porównania do tanich balków, jeśli miałbym kupić 3 jokery, lub inne albainoxy to wolę jeden ten (jednego albainoxa i innego bazarniaka już wykończyłem). Chyba że dla kogoś to problem zakleić na początki śrubki kropelką - to niech bierze 3 jokery (w tłumaczeniu na polski to by chyba było - żartownisie  :D )
Uszanowanko
« Ostatnia zmiana: 26-01-2012, 19:53:40 wysłana przez jedenasty »
Cytat:  L. Wałęsa
Miała być demokracja, a tu każdy gada co chce

Offline jedenasty

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #41 dnia: 30-01-2012, 14:16:23 »
No i ch.. za wcześnie go pochwaliłem, po 4 dniach intensywnego machania poszedł jeden piwot, więc mam balka w dwóch częściach. Po obejrzeniu piwotu wygląda na to że prawie nie ma tam już gwintu ( na śrubce też), więc nie wiem czy nawet dobry klej coś na to poradzi  :( a tak się dobrze machało

Zamawiał ktoś już piwoty ze stronek które polecił graf? Bardziej mnie interesują te piwoty ze stronki assistedknife.com bo te z knifekits wyglądają identycznie jak te co właśnie straciły gwint (ta śrubka jest strasznie krótka).
Chodzi mi głównie o czas dostawy, bo za 2 tygodnie zmieniam miejsce zamieszkania i nie wiem jaki adres wpisywać? No i które trzeba będzie skracać? bo mi się wydaje że jest odwrotnie i te z assistedknife są za długie (8,57mm), czy się mylę?

Offline graf

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
« Odpowiedź #42 dnia: 30-01-2012, 14:20:23 »
Te z assisted na pewno będą pasować. Wyraźnie o tym piszą.

Bierz epoxyd i zalej śrubę na stałe. Na fest, tak aby nawet nie myślała o tym a by się ruszać. Nie potrzebujesz do tego gwintu.
A śrubka wcale taka krótka nie jest.
Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline jedenasty

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #43 dnia: 30-01-2012, 20:32:25 »
Ok z początku nie doceniłem dobrej rady, ale kiedy uświadomiłem sobie że przesyłka piwotów będzie mnie kosztowała tyle co nowy balek zrozumiałem bezsensowność ich wymiany. Epoxydu nie mam, ale mam poxipol pod ręką, podejrzewam że wytrzymałość podobna
Uszanowanko
« Ostatnia zmiana: 31-01-2012, 15:28:10 wysłana przez jedenasty »

Offline cZr

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: 02-02-2012, 16:35:21 »
No mi się obluzował troszkę juz balek. Ktos wie czym go skrecic?? i czy od razu zakleić gwint czy srubki, oraz czym to zrobić??

Offline graf

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
« Odpowiedź #45 dnia: 02-02-2012, 16:44:31 »
No mi się obluzował troszkę juz balek. Ktos wie czym go skrecic?? i czy od razu zakleić gwint czy srubki, oraz czym to zrobić??

Więc tak. Nakrętki-osie w tym nożu trzymają się na wcisk i nie mają slota na śrubokręt. Czyli aby odkręcić musisz znaleźć torxa dobrze pasującego do śrubki a nakrętkę oprzeć o coś co da opór i przycisnąć. Chodzi o to aby za wszelką cenę uniknąć obrotu nakrętki.

Ja byłem niecierpliwy, nie miałem torxa i skończyło się na wycięciu nacięć pod śrubokręt plaski za pomocą dremela.
Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline Takumi

• Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: 02-02-2012, 18:37:20 »
mam i ja tego miłego pana motylka ale co to znaczy że leje się klej na gwint a nie na śrubki ?Tzn w tulejkę?
i nasmarowalem go wd40,czym najlepiej przeczyscic ten olej?

@boncki, chodzi o to, żeby klej zaaplikować na frezowanie dziury w którą się wkręca śrubkę, a nie na samą śrubkę. Jak dasz kropelkę na śrubkę, to przy wkręcaniu cały klej zostanie starty z gwinta śrubki i zostanie na zewnątrz łączenia śrubka/dziura.

ED:
@Villemo, moim zdaniem warto dołożyć do twista. W przeciwieństwie do chińczyków, tu nad projektem czuwał dość doświadczony knifemaker, dzięki czemu nie ma w nim poważnych wad. Nóż jest dobrze wyważony, fajnie się nim macha, jest ładny. Wykonanie jest jak najbardziej zadowalające. Może ktoś przetestował wersję przedprodukcyjną (, albo się chińczykom po prostu udało), bo wszystko jest na swoim miejscu. Nóż ze względu na swój projekt jest dość pancerny - nie ma tu żadnych tandetnych okładzin, powłok, nitów czy innych smoków. Jedyną wadą tego noża są beznadziejnej jakości śrubki. Z tym jest problem bo z jednej strony bardzo trudno (jeśli w ogóle się da) jest je w sposób kontrolowany odkręcić i zakleić, a z drugiej strony bez kleju śrubki naglę odpadają, znikają w otchłaniach pod szafami, reszta noża sieje spustoszenie wokół, nieprzyjemnie jest. Jeśli uda Ci się opanować śrubki, myślę, że nóż posłuży dużo dłużej niż zwykłe chińczyki.
« Ostatnia zmiana: 02-02-2012, 19:07:01 wysłana przez TaZik »

Offline Redux

• Opinii: (190)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #47 dnia: 02-02-2012, 18:51:39 »
aha dzięki już wiem :)

Offline cZr

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: 02-02-2012, 19:44:38 »
Wszystko fajnie pięknie, ale te śrubki faktycznie są lipne(to już widać po tym, że czasami nawet śrubokręt nie chce wejść)... Wie ktoś może czy idzie doqpić takie śrubeczki do Twista?? Pzdr Cezary

Offline Macck

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: 12-02-2012, 13:55:47 »
Kupiłem.  Czekam. Czyli jak przyjdzie , to wykręcić, wlać epoksyd i skręcić ?

Jeszcze jedna sztuka na allegro jest.

Offline ZnudzonyPiesPL

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: 04-04-2012, 14:41:04 »
Przepraszam, że odświeżam temat, ale nie chcę tworzyć nowego, a mam kilka pytań:
Czy nóż jest gdzieś w Polsce dostępny?
Jeżeli tak, to jaka jest jego średnia cena?
Czy nadal jest w produkcji?
Czy ktoś aktualnie posiada na sprzedaż?
Czy po załatwieniu problemu śrubek, nóż działa sprawnie?
Dziękuje za odpowiedzi.

Offline Wojowy

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: 04-04-2012, 18:58:27 »
Jakiś czas temu było dostępnych kilka sztuk na allegro, po 75 zł, ale już chwilę dłuższą ich nie ma. Ich produkcji raczej nie zaprzestali, a co do śrubek to myślę, że po ich zaklejeniu/wymianie nóż powinien być sprawny.

Offline ZnudzonyPiesPL

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: 04-04-2012, 19:24:31 »
Dziękuje, przepraszam za spam, ale chciałbym zadać jeszcze dwa pytania, mianowicie:
Na ile czasu, dosyć intensywnego użytkowania (Machanie itp) starczy? (Oczywiście przy dbaniu o niego).
Oraz, czy kolor ma jakiś wpływ na cenę?
Serdecznie dziękuje za odpowiedź.

Offline Wojowy

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: 04-04-2012, 19:28:51 »
Mogę powiedzieć tylko tyle, że śrubki w moim wytrymały 2 tyg machania, i więcej się nie wypowiem, bo nie próbowałem sklejać/wymieniać śrubek, ale wydaje mi się, że wytrzyma dłużej niż większość bazarowców.

Offline Villemo

• villk stepowy
  • Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (27)
  • *
  • dr V.st
« Odpowiedź #54 dnia: 15-11-2012, 21:51:30 »
Zaczęłam machać Twistem. Klejenie faktycznie działa (póki co tylko jedna śrubka zalana, bo drugiej nie mogłam odkręcić).
Podoba mi się płynność, balek chodzi bardzo przyjemnie w porównaniu z rozklekotanymi Jokerami, ale może to kwestia nowości ;P
Minusem jest dla mnie waga Twista, podczas trickowania odczuwalna dla nadgarstka; pod tym względem M-tech przypomina mi Typhoony.

Zawsze uważałam balki za noże wyłącznie do zabawy i nie sądziłam, że kiedyś to napiszę, ale mam ochotę trochę poedcować tego motylka.
Fajnie leży w dłoni, a akurat do codziennego używania lubię masywne noże :] Poza tym, podoba mi się design.

Offline Lou_tzepher

• Tactical Hipster
  • Opinii: (25)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • (╯°□°)╯︵ ┻━┻
« Odpowiedź #55 dnia: 16-11-2012, 01:47:05 »
I ma fajna lekką rekurwę. :D
"The only things you HAVE to know are how to make enough of a living to stay alive and how to get your taxes done. All the fun parts of life are optional."
Randall Munroe
ODCHUDZANIE SZUFLAD: http://forum.knives.pl/index.php/topic,154709.msg1450933.html#msg1450933

Offline jedenasty

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #56 dnia: 16-11-2012, 01:48:49 »
Ja miałem podobnie, jedną śrubę okręciłem i zakleiłem poxipolem na stałe, drugą próbowałem odkręcić i skończyło się na zajechaniu torxa  :> więc zostało tak jak jest
Poza tym odczucia mam podobne, kawał solidnego noża, waga i projekt - wszystko fajne (oprócz śrubek z plasteliny)  edecowałem go nawet trochę :shades:
Tricki faktycznie męczą rękę, ale to mija z czasem, nie miałem problemów z nadgarstkiem, ale też nie katowałem nie wiadomo ile.
Gdyby się tylko znalazła alternatywa dla pivotów w normalnej cenie...

Offline slocham

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: 26-11-2012, 11:29:37 »
Czy można ten nóż jeszcze gdzieś nabyć?

Offline marcinrpk

• Opinii: (3)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: 26-11-2012, 14:40:48 »
Jasne, sprawdzaj dział SPRZEDAM  :badass:
FOREVER YOUNG!

Offline jedenasty

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #59 dnia: 26-11-2012, 15:18:20 »
Od czasu do czasu pojawiają się też na alledrogo