Reklama

RAT 1 - 5 podkładek

Zaczęty przez j.smykowski, 20-08-2010, 09:38:03

j.smykowski

Cześć,

Przesmaruje sobie Rata 1  bo coś zgrzyta itp. Rozkręcam a tu - 5 podkładek 2 z brązu i 3 teflon / plastik nie wiem.
Wywaliłem te 3 plasikowe - po po co mają być :P. Skręciłem nóż i niestety blade play ogromny i okładiny odstają.
U was też tak jest znaczy tyle podkładek. Wg mnie konstrukcja jest bardzo przemyślana, ale te podkładki to trochę bez sensu nie można 2 o normalnej grubości dać.

Naszczęści nie wywaliłem tychplasticznych do kosza :P

Wybaczcie ch... jakość zdjęć - ale widać chyba o co mnie chodzi.

[IMG=http://img710.imageshack.us/img710/8586/podkadki.jpg]http://[/img]

Uploaded with ImageShack.us

[IMG=http://img401.imageshack.us/img401/3084/przerwa.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam, Kuba.

porcelanowy

#1

Powitoł
Było już o podkładkach w racie.
Na moje to walka z tolerancją produkcyjną.
Ciutek pewnie przydużą ;)

edyta: ja mam jeszcze inny link ;)
http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,93281


guevara57

Może nożem?

j.smykowski

#3
Pozdrawiam, Kuba.

guevara57

Jesteśmy po to, żeby sobie pomagać :)

Może nożem?

j.smykowski

Pozdrawiam, Kuba.

melonmelon

fakt, tylko macałem, nie mierzyłem
ale wydaje mnie się że grubość podkładek z tworzywa sztucznego jest taka sama (powiedzmy, że kilka ratów już rozkreciłem)
czy moze ktos na sieci widział gdzieś sposób tłumaczenia przez producenta takiego sposobu łozyskowania?
bo tolerancja coraz mnie do mnie przemawia, wymiary istotne
- pivot - cnc
- grubośc klingi tu może byc różna, ale raczej powtarzalna - magnesówka
- linery nieistotne
- podkładki ze stopu miedzi - powtarzalna blacha walcowana, nie wiem czy jest docierana na grubość - tu może byc tylko różnica grubosci
ale jeśli kupili 100kg blachy z kolorówki i muszą dokładać tworzywo sztuczne to mogli dać 2 podkładki o róznej grubosci, nie czy takiej samej
ale łatwiej jest zamówić nowe pivoty ze zmienionymi wymiarami
ale to takie nudzenie sie przed wekendem

pozdro

Nie ma mnie, w Łodzi siedzę.
Zapraszam na blog o obróbce cieplnej http://blog.melontools.com/obrobka_cieplna/

kluczyki robię, gitarki, mogę skrzypce

DORADZTWO W ZAGADNIENIACH OBRÓBKI CIEPLNEJ STALI I NIE TYLKO

porcelanowy

#7

Powitoł

Cytat: j.smykowski w 20-08-2010, 10:37:20

Wybaczcie, nie doczytałem wywalić proszę.

Nic wywalić, nic wywalić ;>
Pokombinuj, zamień te plasticzane na mosiężne, zgraj do kupy i skręć tutek :)
Uważaj z plastikowymi, bo były przypadki, gdy przy składaniu do kupy wchodziły gdzieś pod śruby, były ściskane i maltretowane podczas otwierania/zamykania, a na koniec nadawały się wy wypieprzenia.

ad post melonmelona - dziesiąta/setna część mm tu, część mm tam, części z innej dostawy, produkt niezbyt drogi. Plastik łatwiej się odkształci przy ściśnięciu go śrubą piwota podczas pasowania noża do kupy.
Ale to też takie brzdękanie przed weekendem ;)


j.smykowski

#8

Nie no nóż działa, nie przeszkadza mi to wcale, tak się tylko zastanawiałem po co - serio.

Musi być chyba jakiś powód inny niż ''bo tak i ch...''

Może właśnie nie o toleranscję tu chodzi a o ''lepsze ślizganie się''. Ale jeżeli z jednej strony dali teflon brąz teflon a z drugiej tylko brąz teflon a nie tak samo jak po drugiej stronie -  to na pasowanie wychodzi bardziej- nie wiem ?!

Pozdrawiam, Kuba.

mariaczi

Witka. Dziwne bo w moim z kolei były 3 fabrycznie, z czego 1 z teflonu.

EDC: LM Arc, Arkfeld Ti, GWG 2000, Samsung S23, Ti pen

Dyferencjał

Nie wiem czy warto zakładać nowy temat więc napiszę tu. Od jakiegoś czasu wypadają mi z noża kawałki tych osławionych teflonowych podkładek. Trochę mnie to irytowało ale łudziłem się że nie ma to wielkiego wpływu na otwieranie ostrza. Nóż rozkłada sie trochę ciężko ale płynnie. Niestety na zlocie, po porównaniu z innymi egzemplażami, doszedłem do wniosku że mój otwiera się cholernie ciężko.

Moje pytania: Czym to może być spowodowane? Zbyt ostrymi krawędziami w środku? Zbyt mocnym dokręceniem śruby? Co z tym dalej zrobić? Może ktoś dorabia podkładki z teflonu?

WAR:  "czy maker poruchał sobie rano czy nie poruchał, jaka była koniunkcja gwiazd w tym momencie..." :-)

ScR

A u mnie zas uklad podkladek jest inny mam swiezy model, kolejnosc jest taka: Liner z blokadą>braz>teflon>klinga>teflon>teflon>braz.
Wiec jak widac roznie z tym jest.


Iwan

Cytat: ScR w 06-04-2011, 22:21:15

A u mnie zas uklad podkladek jest inny mam swiezy model, kolejnosc jest taka: Liner z blokadą>braz>teflon>klinga>teflon>teflon>braz.
Wiec jak widac roznie z tym jest.

U mnie dokładnie tak samo.

Puki nic się z nimi nie dzieje to nie będę kombinował.


ScR

Ja nie moglem sie powstrzymac zeby go nie rozkrecic, a nozyk mial dopiero 1 dzien  ;P Po zlozeniu wszystko bylo ok (z tym ze zawsze wszystko daje tam gdzie bylo, nawet zachowuje kolejnosc podkladek) zamienilem tylko pierwszego z ostatnim kołeczkiem dydtansujacym bo liner gleboko wpadal, teraz jest duzo lepiej.
Pozdrawiam


kizior9000

Cytat: ScR w 06-04-2011, 22:21:15

A u mnie zas uklad podkladek jest inny mam swiezy model, kolejnosc jest taka: Liner z blokadą>braz>teflon>klinga>teflon>teflon>braz.
Wiec jak widac roznie z tym jest.

U mnie dokładnie to samo, nożyk używam kilka miesięcy jako EDC i na szczęście nic z podkładkami się nie dzieje, chodzi płynnie. PZDR.

Inshallah

A wiecie gdzie można zdobyć nowe podkładki teflonowe do szczurzysk ?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka