Reklama

tasmówka za grosze

Zaczęty przez mrozik, 22-05-2005, 22:31:38

cromcruah

może komuś sie przyda coś z tego

tasmówka custom
materiały - silnik 800W, profile i katowniki ze złomu, pare łozysk. kawałek aluminium, pasek klinowy, jako rolka napędzająca 2 kółka z jakiegoś wózka złaczone razem z stoczoną gumą.
narzedzia - spawarka, pilka do metalu, wiertarka, pare elementów toczonych na tokarce.
długosc tasmy 160 cm, szerokosc 19 cm. na 3 rolkach
koszt materiałów /wszystko kupione na złomnicy/ 35 zł.
robocizna 100% własna wiec bez kosztów.

na początek fotka z tasmą

górna rolka jest na profilu kwadratowym i mozna ją podnosic lub opuszczac. te dwie sruby zamieniłem juz na motylkowe wiec bez klucza zdjęcie i założenie nowej tasmy oraz wyregulowanie zajmuje około minuty. za jakis czas dorobie byc moze jeszcze jedną rolke "napinającą " na sprężynie co pozwoli skrócic jeszcze czas wymiany i co ważniejsze wydłuzyc długosc tasmy do 190 cm.

ponadto górna rolka jest mocowana wachliwie w osi pionowej do wysięgnika co pozwala na regulacje tasmy tak aby nie zjeżdzała na boki. do tego słuzy pokrętło na samej górze/  odzysk z jakiegoś statywu/

rolki górna i tylna są wykonane ze sztycy podsiodłowej do roweru, pasował mi wewnętrzny wymiar do łożysk wymontowanych ze starej popsutej szlifierki kątowej. z jednej rury podsiodłowej mam 2 rolki. rolki dobrze potem okleic tasmą papieru samoprzylepnego co powoduje lepszą przyczepnosc taśmy sciernej.

taśma scierna - kupuje na metrzy i sklejam na wikol pod prasą. oczywiscie ciecie tasmy pod kątem 45 stopni. i nie papierowa  broń boze.

to wszystko jest jak widac poskładane na czuja w pijanym widzie, jak wszystko bedzie sie sprawowac przez dłuzszy czas dobrze to zrobie nową, jak najbardziej uproszczoną wersje. teraz np. cały statyw pospawałem z czego było pod ręką, następnym razem kupie nowe profile.... i bede trzezwy..

Petro

Dla nie bomba i tyle    !amazed

ps Walcze z pierwszym i drugim ostrzem
dzieki za materiał Crom   ;)

A z miecza twego żyć będziesz, i bratu twemu będziesz służył...

viteck

ja bym poprosil o te fotki jeszcze raz bo u mnie nic nie widac a wlasnie mam silnik i zamierzam sie zabrac za budowe,moze cos podpatrze :)

Misza

Zostałeś Archeologiem Miesiąca.

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

rybak

Cytat: A`te w 25-03-2008, 21:39:34

Zostałeś Archeologiem Miesiąca.

Raczej Dwulecia ;)

Obawiam sie, ze na zdjecia od Croma to sobei poczekasz.

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

viteck

hehe.a bo zaczalem forum od konca czytac (czyt. od poczatku) i widze na temat tasmowek tanich, ciekawych, nieskomplikowanych to raczej malo sie mowi,mysle o czyms takim http://www.metalwebnews.com/howto/sander1/sander.html

wojtas13

A ja myślałem że Crom powrócił.

Crusader Forge/Trident Knives addict.

Seeker.

www.acousticblades.pl

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001627722838

rybak

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

Krug

Sąsiedzi z  południa bardziej kreatywni są, więc może sobie coś wynajdziesz:

http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=1016

... nie zniechęcaj się początkiem wątku rozkręca się im głębiej wnikniesz...

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

Pokim

Na przekór Hanysom, mieszkom za Brynicą

Volnik

Ja nie wiem, każdy robi jak chce, ale nie mam pojęcia po co komplikować sobie życie takim skomplikowaniem konstrukcji. Klon kmg - profile za 50 zł, 10 minut cięcia na gumówce, później dziury i spawanie i mamy ramę  ;-)

www.volnik.pl - tutaj znajdziesz efekty naszej pracy. Materiały, rzeczy przeróżne czy nasze autorskie drewna stabilizowane. Zapraszamy!

taya

Chłopie, temat z przed 8 lat odgrzebałeś, żeby nabić posta?

depravedsouls

Wolnik zrobisz mi ramę z wysyłką za 100zł jeżeli to takie proste? pokaż swoją konstrukcje.

Czasy inne - pomidorka nie tnie , oj a 500 stów dałem . Tam się żyło nożem i nikt nie biadolił . Orcanus

Jerzy z bagien

Cytat: depravedsouls w 16-02-2016, 17:55:04

Wolnik zrobisz mi ramę z wysyłką za 100zł jeżeli to takie proste? pokaż swoją konstrukcje.

To ja po proszę drugą! :) Dam Ci zarobić - opłacę wysyłkę!

MECK

"In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti... Enter!"

Volnik

Cytat: Jerzy z bagien w 16-02-2016, 23:50:28

To ja po proszę drugą! :) Dam Ci zarobić - opłacę wysyłkę!

Mam w planach bo kupiłem profili na trzy takie ;)  Ale cena na pewno będzie wyższa niż 100 zł  :-*
www.volnik.pl - tutaj znajdziesz efekty naszej pracy. Materiały, rzeczy przeróżne czy nasze autorskie drewna stabilizowane. Zapraszamy!

Podczas

No brawo po prostu, nie wiem czy zauważyłeś ale jest taki wątek "szybkie pytania do knifemakingu" nie musisz odkopywać trupów żeby nabić sobie posta  :mad:

Facebook : https://www.facebook.com/PodczasKnives/

Drobne usługi knifemakingowe; pochewki kydex/skóra/abs. Dorabianie rękojeści, blanki na zamówienie.