Autor Wątek: Pogromcy mitów: taktyczne nightmare tanto nie nadaje się na EDC [ZT0400]  (Przeczytany 10443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amper

• RAMoholik
  • Szef działu
  • Opinii: (122)
  • *
    • To mam
Ponieważ nie wytrzymałem i postanowiłem jednak używać ZT0400 na EDC, pozwoliłem założyć sobie taki oto niewielki i skromny wątek  :rotfl:
Przez najbliższe 30 dni będzie on moim jedynym i podstawowym nożem codziennego użytku.
Wpisy będą codziennie (jeśli tylko czas pozwoli), ot taki mini-blog ;)

Obiekt badany w pigule.
ZT0400
*aluminiowa rękojeść + trac-tec
*klips tipup/tipdown prawo
*speedsafe + kołki + flipper
*linerlock
*stal klingi S30V
*plain, pokrycie DLC

Aktualne zdjęcie poglądowe testowanego obiektu:

Czas start, idę ciachać kartony :)
KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

Offline kermit78

• Opinii: (27)
  • Użytkownik knives.pl
Bardzo się cieszę, że taki wątek powstał. A co do doświadczeń z użytkowania, to u mnie cały czas pełni rolę półkownika - kupiłem bo mi się baaardzo spodobał. Może po doświadczeniach kogoś innego zacznie w końcu być EDC :)
Co do samego noża - jak ostrzy przyjechał? Bo mój padalec od nowości tylko szarpał kartki, a że wtedy diamentów nie miałem a jeno lansky gourmet professional, to ostrzenie sobie odpuściłem...
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!

Offline Pillnitz

• Maruda projektowa
  • Opinii: (64)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Zapuszczam się do iście tajemnego świata...
Szklana kula mówi mi, że paczki będzie otwierał dobrze, patyki strugał bardzo dobrze,
szczypior i koperek siekał tylko czubkiem, a smarował bułeczki i ostrzył się nieco upierdliwie :D ;).
Osobiście nie lubię tanto (geometrycznego), ale używać się tego da...
* zacnie ostrzyżony hetero sapiens *

Offline wojtas13

• Opinii: (77)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
Tytuł sugeruje amerykańskie podejście do sprawy - stawiamy tezę i udowadniamy.

Mam nadzieję na obiektywizm mimo wszystko.

Offline porcelanowy

• Opinii: (132)
  • Mieszkaniec knives.pl
Powitoł
Bardziej czi w dupeczkę dadzą te taktyczne wstawki w rękojeści ;) Dobrze że tylko z jednej strony są. No to czekamy...

Offline WojaK

• Opinii: (61)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • www.extreme-survival.pl
    • Zapraszam do obejrzenia mojego nowego programu "Zapomniane miejsca" W którym będę zapoznawał was z historią różnych opuszczonych miejsc
To będzie pierwszy blog, którego losy będę z zapałem śledził :D
W imieniu wytwórni filmowej "Wild Mountain"i"Wieczorek Expeditions Team" zapraszam do oglądania filmów i seriali o tematyce Survivalowej, Turystycznej i Ekspedycyjnej.
Wszystkie nasze filmy znajdziecie na www.wildmountain.republika.pl oraz www.extreme-survival.pl Posiadamy kanały na "FB" i "YT"

Offline maba

• Opinii: (650)
  • Mieszkaniec knives.pl
@amper, zrób mini-blog podobnie jak Pitt ~> http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,81418.0.html

A dlaczego ma się nie nadać na EDC? Jak się uprze, to wszystko się da :)

Tak jak napisał Pillnitz - w kuchni kiepski, w ostrzeniu upierdliwy, a poza tym będzie dobry. Bo dlaczego nie? Przecież codziennym pierdółkom sprosta niemal wszystko. W takim nożu liczy się raczej głównie fun z użytkowania/klikania/mania.

Offline Rudolf

• Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • Drop it, I'm a professional ;)
    • Zegarki sprzedaż i import
nosiłem Ka-bar warthog tanto dość długo i da się go edcować .
Czekan na wpisy !

Offline emwu1988

• Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
ooo to ja też czekam z niecierpliwością.... Nożyk jest piękny tylko ciekawe czy to tanto z piekłarodem podoła w codziennych czynnościach...

Offline kabaddon

• de la Autostradon
  • Opinii: (16)
  • Użytkownik knives.pl
  • Warmaster ov Chaos
Pierwsze zadanie - porąbanie laptopa  :D
Well Long Tall Sally she's built for speed, she's got everything that Uncle John need

Offline amper

• RAMoholik
  • Szef działu
  • *
    • To mam
Meanwhile in Mława

Tak tak, wiem że mam cycki. Podśmiechujki będą skutkowały banem  :rotfl:

Stan początkowy: nóż golący całą KT, choć ta jest położona tak_se. Znaczy się sprzęt z poniedziałkowej zmiany najpewniej. Brak BP, otwiera się wygodnie i lekko.
Aktualnie: oprócz kartonu z filmiku pociachałem jeszcze ze dwa podobnej wielkości, co to gniły u mnie w piwnicy. Trochę były zapiaszczone i zakurzone.
Efekt: Ostrość spadła do "roboczej". Nóż nie goli i nie bardzo chce ciąć kartki, aczkolwiek bułkę i pomidorka da się jeszcze pociachać bez większych przeszkód. Wyszczerbień/wybłyszczeń - brak. Powłoka trzyma się nieźle - nie widać większych rys. Tu i ówdzie nieco się wygładziła i pojawiło się kilka niewielkich zadrapań, ale nie nazwałbym tego dramatem.
Co wkurza - przy bardzo mocnym ściśnięciu rękojeści, krawędzie lubią się wbić we wnętrze dłoni, co nie jest przyjemne. Rękojeść jest bardzo bardzo bardzo wygodna w rysunku i wręcz zachęca by przyłożyć do niej więcej siły.
Było też nieco wbijania w pieniek, niestety nie mam fot. Postaram się to nadrobić żeby było widać co i jak.

Następne w kolejce będą:
- zastosowania kuchenne
- struganie kija i szczapek
Pierwsze zadanie - porąbanie laptopa  :D
- da sie załatwić ;)

A - no i muszę dziada porządnie naostrzyć, bo wydaje mi się że kąt KT jest z czapy, co zresztą widać po płynności cięcia kartonu na filmiku ;)
« Ostatnia zmiana: 18-09-2011, 20:44:27 wysłana przez amper »

Offline emwu1988

• Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
no coś słabo tnie te kartony, już mój Racik jak przyszedł to lepiej ciął ale pewnie jak się go dobrze naostrzy to będzie dawać radę

Offline kermit78

• Opinii: (27)
  • Użytkownik knives.pl
A - no i muszę dziada porządnie naostrzyć, bo wydaje mi się że kąt KT jest z czapy, co zresztą widać po płynności cięcia kartonu na filmiku ;)
Zainspirowany działaniami Kolegi sam postarałem się naostrzyć moje 0400, bo cięło nawet gorzej na filmiku i tu przestroga... Część "tantowatą" lepiej ostrzyć po 30 na stronę. Tak, wiem że minimum przyzwoitości to po 25 (co ja popełniłem) ale odradzam. Ja mam teraz dobre 4 milimetry szlifu przy czubku i czarny kolega mocno stracił na urodzie. I jeszcze jedno - na łączeniu szlifów (tam gdzie przechodzi w tanto) cebulka, nie wiedzieć czemu postanowił klingę pogrubić, więc przy ostrzeniu zgrubienia są przy okazji zeszlifowywane i KT wygląda (pomimo ustalonego kąta) jakby wyprowadzał ją ktoś po pijaku. :cry:
Teraz mój przynajmniej tnie dużo lepiej niż na filmiku. :)

Dzięki Amper - czekam na więcej :shades:  
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!

Offline amper

• RAMoholik
  • Szef działu
  • *
    • To mam
@kermit
Witam w klubie tych co spierdolili KT w swoim nożu ;)
Zrobiłem to samo niestety.
Muszę ściągnąć powłokę bo ostrzyłem na lekkim gazie i mi się dodatkowo ręka omsknęła parę razy  :P

Foto rzucę wieczorem, bo dziś wyszedłem z domu BEZ noża. Czuję się nagi  :cry:

Offline amper

• RAMoholik
  • Szef działu
  • *
    • To mam
Jedziemy dalej.
Ponieważ ostatnio mam w cholerę roboty i nie mam za bardzo czasu na zabawy nożem, ograniczam się do króciutkiego filmiku i paru fotek ;)

Trochę wyłamywania i odrobina skrobania dechy. Nierewelacyjnie, ale jak widać, czubeczek jest mocny :)
http://www.vimeo.com/29605566/settings

A tak koleżka się prezentuje po moich nieudolnych, pijackich próbach ostrzenia. Żadna strata, przynajmniej nie będzie mi go żal używać ostrzej ;)

Coraz bardziej jestem zachwycony ergonomią rękojeści - w mojej dłoni leży jak przysłowiowy "własny ch**". Wszystkie wyoblenia i podcięcia są tam, gdzie ich oczekuje. Wewnętrzne krawędzie dostaną dremela, tylko niech znajdę chwilę by zrobić to porządnie  :]

Ogólnie to fajny z niego przystojaniaczek.

Pod pewnym kątem  :rotfl:

Offline petelicki

• Opinii: (138)
  • Użytkownik knives.pl
Aż przykro patrzeć na ten poobdzierany czubek...:-)
"Kiedy ty odpoczywasz, twój przeciwnik trenuje"

"Cała rzecz polega jedynie na tym, że kiedy chcesz zarąbać na śmierć swego wroga, masz ciąć tak, by ten zginął, bynajmniej nie biorąc sobie za cel tego, jaki ma być cios: mocny czy słaby." - Miyamoto Musashi, Gorin no Sho - Zwój czwarty: Krąg Wiatru

Offline amper

• RAMoholik
  • Szef działu
  • *
    • To mam
Aż przykro patrzeć na ten poobdzierany czubek...:-)
Ojtam ojtam.
Przynajmniej nie żal mi go teraz używać ;)

Offline porcelanowy

• Mieszkaniec knives.pl
Powitoł
Michaś, miał być blog z używania taktycznego tanto, a ty mu normalny brzuszek robisz... ;>
;P

Offline amper

• RAMoholik
  • Szef działu
  • *
    • To mam
Zepsułeś całą zabawę Raf  :P

Offline porcelanowy

• Mieszkaniec knives.pl
Powitoł
Toż KAI ma już taki pokręcony nóż: czarno-taktyczny, zwydziwiany i z wygodną rękojeścią.
SpecBump to się chyba zwie :)
Czekam na dalsze odcinki :D