Reklama

moja kolekcja

Zaczęty przez jelopano, 09-03-2012, 19:12:02

jelopano

Mikołaj raczył przynieść mi elementy do pełnej kompletacji Gunto:)

Wysokiej klasy SARUTE - z reliefem oraz temblak. Oczywiście oryginały. Kolory temblaków oznaczały rangę oficerów: niebiesko - brązowy - korpus oficerów młodszych (porucznik/kapitan), czerwono - brązowy - oficerowie wyżsi (major/pułkownik), brązowo czerwony ze złotym chwostem - generalski. Podoficerowie nosili temblaki skórzane.
Temblak w doskonałym stanie, pięknie wypleciony z jedwabiu.
Sarute również wykonywane były w różnej klasie - kute z reliefem, odlewane/gięte z reliefem, gięte bez reliefu i nieformalne z jedwabnego sznura (popularne bo nie dzwoniło podczas noszenia).

русский военный корабль, иди на хуй!!!

noxos


lawenda1975

Ty To masz chyba jakieś specjalne fory u Mikołaja. Chyba, że się znacie z forum dla kolekcjonerów. :)
Gratulacje.

Co Ty tak z tym nożem wszędzie chodzisz?
Przecież i tak Cie nie zgwałcą!

Duku

Nie przepadam za mieczami Shin-gunto, ale ten egzemplarz jest całkiem niezły. Ładnie go "ubrałeś". Gratuluję nabytku.
S!

Nie jest sztuką być dumnym z dokonań swoich przodków i Ojczyzny. Sztuką jest żyć tak, żeby to oni mogli być dumni z Ciebie.
Mój dziadek

jelopano

Jakby co to dwa nowe fanty nabyłem:) Jeden taki, że się go raczej w Polsce "znaleźć" nie spodziewałem !(co też ci ludzie latami w szufladach przechowują :) Jak na razie nie ma nawet porządnego klasyfikacyjnego opisu w j. polskim. Jak się do nich wreszcie "dostanę" - ach ta paskudna pandemia - to z przyjemnością wprowadzę do obiegu kolekcjonerskiego. Byle do wiosny:)

русский военный корабль, иди на хуй!!!

noxos

Owocnych poszukiwań!


Radowid

Cytat: jelopano w 21-02-2021, 20:24:34

Jakby co to dwa nowe fanty nabyłem:) Jeden taki, że się go raczej w Polsce "znaleźć" nie spodziewałem !(co też ci ludzie latami w szufladach przechowują :) Jak na razie nie ma nawet porządnego klasyfikacyjnego opisu w j. polskim. Jak się do nich wreszcie "dostanę" - ach ta paskudna pandemia - to z przyjemnością wprowadzę do obiegu kolekcjonerskiego. Byle do wiosny:)

Wiosna już do nas zawitała, a i forum znowu stanęło na nogi, więc miło by było gdybyś zaspokoił naszą ciekawość. No nie daj się prosić  ;P
Robienie noży to tylko pretekst do picia piwa w warsztacie
                         
                                   Facebook
https://www.facebook.com/Radowidknives/?ref=setting

jelopano

Niestety te wszystkie lockdowny skutecznie odcięły mnie od moich zbiorów :( Trzeba to przeczekać - jak wszystko teraz....
Cieszę się za to, że forum znowu działa :)

русский военный корабль, иди на хуй!!!

Radowid

Cytat: jelopano w 26-03-2021, 09:54:30

Niestety te wszystkie lockdowny skutecznie odcięły mnie od moich zbiorów :( Trzeba to przeczekać - jak wszystko teraz....
Cieszę się za to, że forum znowu działa :)

Znam ten ból... Sam jestem odcięty od warsztatu. Faktycznie trzeba to przeczekać. Damy radę, bo jak nie my to kto?  ;P
Robienie noży to tylko pretekst do picia piwa w warsztacie
                         
                                   Facebook
https://www.facebook.com/Radowidknives/?ref=setting

Kubus Puchatek

Lockdowny i etc. dopiero nabieraja rozpedu. Jest przecie jeszcze tyle mutacji w kapeluszu. Glupota byloby z nich nie skorzystac.

K_P

Artur Schopenhauer ,,Każda prawda przechodzi trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, następnie gorliwie zwalczana, ostatecznie zaś akceptowana jako coś oczywistego"

gregg13

Co mnie podkusiło, aby zajrzeć do TEGO wątku  :cry:

Oczy bolom, szczypiom i sfendzom od obrazków owych, co to chyba zakazane być winny  ;>         :rotfl:

@jelopano ,

tak wspaniałej kolekcji rzeczywiście można pozazdrościć  8D

Uczta dla oczu, ale i ogrom Twej pracy włożonej w wyszukiwanie precjozów i żmudne opisywanie tychże  :D
Powiem za junaszem:
- "Pokłon Ci czapką do ziemi samej..."

Dzięki Ci wielkie za Twą pasję, wiedzę i przede wszystkim za to, że chcesz się swoimi skarbami dzielić z nami  :heart:

p.s.
Czemu tak późno tu zajrzałem  :question:         ;P      :P
Cytat: junasz w 23-11-2022, 01:15:35Cóż... pesymizm to najlepsza filozofia. Pesymista niemal zawsze ma rację, a jak zdarzy się pomyłka - jest radośnie zaskoczony.  ;)

jelopano

Dzięki za dobre słowa, ale bez przesady:)
W Polsce są kolekcjonerzy, którzy mają prawdziwe skarby i z tego mojego zbiorku mogliby się co najwyżej pośmiać. Ale jest to kolekcja na miarę moich możliwości i ja tą kolekcją.....:)
Jedyne co ją naprawdę wyróżnia to to, że ją udostępniam w celach popularyzatorskich. I jeszcze mam z tego frajdę! Nie znalazłem jeszcze w necie nikogo, kto nie chowałby zazdrośnie tego typu (dużo lepszych) skarbów i dzielił się publicznie swoją wiedzą :(

русский военный корабль, иди на хуй!!!

jelopano

русский военный корабль, иди на хуй!!!

wodnik szuwarek

Jedyne co ją naprawdę wyróżnia to to, że ją udostępniam w celach popularyzatorskich. I jeszcze mam z tego frajdę! Nie znalazłem jeszcze w necie nikogo, kto nie chowałby zazdrośnie tego typu (dużo lepszych) skarbów i dzielił się publicznie swoją wiedzą :(
[/quote]

Wiesz dlaczego ? Bo do paru co się chwalili ( co prawda innymi kolekcjami )  o 6 rano wpadli smutni panowie .  A potem to już wszystko w rękach biegłego ...


jelopano

A może ja sam jestem smutnym panem?:)

русский военный корабль, иди на хуй!!!

Swatch

Dzięki że chce Ci się udostępniać :)


wodnik szuwarek

Cytat: jelopano w 15-04-2021, 18:51:33

A może ja sam jestem smutnym panem?:)

Z takim awatarem ? :)

smutna_niespodzianka

Cytat: wodnik szuwarek w 15-04-2021, 19:20:42

Z takim awatarem ? :)

Dobry kamuflaż nie jest zły :D


wodnik szuwarek

Cytat: swatch w 15-04-2021, 19:06:31

Dzięki że chce Ci się udostępniać :)

O , tego kolegę bardziej bym podejrzewał :) :) ( oczywiście żart )


jelopano

Możemy głosować!
Ze względów bezpieczeństwa mogę ukryć kolekcję. W sumie - jak w tym powiedzeniu "jedzcie gówno - sto miliardów much nie może się mylić". Może taktyka jest słuszna...
Albo dodać coś z opisami za jakieś 1,5 tygodnia?

ps. nie wszyscy "smutni panowie" nagle się "przekręcili" bo akurat tak teraz wypada:)

русский военный корабль, иди на хуй!!!