Reklama

Coś się kończy... coś zaczyna....

Zaczęty przez kosiarz, 24-05-2012, 09:45:14

kosiarz

Nie wiem czy jest czym sie chwalić, ale i tka się pochwalę :) Wychodzę z założenia, że małe jest piękne, dlatego uwielbiam małe a do tego historyczne nożyki :) Takie dwa ostatnio sprawiłem. Jeśli będzie choć jedna pozytywna opinia to będę wrzucał tego więcej, bo jak ostatnio przeliczyłem, zrobiłem ich od ponad roku łącznie 64 sztuki :) więc może z czasem pokażę jaki był pierwszy.
I zaznaczam, że to jakby historyczne nożyki, dla wikingów i słowian, wiec i wykonanie i materiały muszą historyczne :)
Pozdrawiam

Długosc ok 17-19 cm. Ostrza kute recnzie z wysokowęglówki, twarde na ok 55-60 hrc. A rękojesci to czarny dąb, poroże i orzech włoski. Pieruńsko ostre, lekko golą miękki zarost :)

www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

malkontent

64 zrobiłeś i pokazujesz tylko 2 sztuki? Wstyd. Pokazuj więcej, daj też trochę więcej zdjęć i kilka słów na temat, użyte materiały, technologia wykonania ostrza, etc.


elrond33

Wygląda jak miecz Frodo Bagginsa :D

Mr Mruk - chusteczki EDC (póki co) i nie tylko (niebawem).

kosiarz

#3
Cytat: elrond33 w 24-05-2012, 10:18:41

Wygląda jak miecz Frodo Bagginsa :D

Haha, ale serio? wiem, ze taki dziwaczny, ale klient nasz Pan :) Ale jakos miecza frodo mi nie przypomina hehe. Wzorowany na nożach mueala, dokaldnie wedle zdjęc tej firmy robiony :)
A to już był mój nóż osobisty, długo go używałem aż jeden gośc się uparł i powiedział ze go pragnie miec. Po dlugich negocjacjach sprzedałem go choc żałuję, bo był myśnienicie wygodny:

Stal z odzysku, przerobiona ze starego  innego tasaka kuchennego, jelec spiżowy, Rękojesc to czarny dąb.

www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

kroko

Z tego co wiem to wikingowie raczej nie znali mosiądzu?
A nożyki fajne.


noxos

Ten ostatni to tracker.Podobają mi się wszystkie a najbardziej te sztylety. :slini:


TJ

A powiesz jakim sposobem i na czym robisz szlify co są na trackerze ?

"...PDG Ekipa robi tak Rap Kotku...."

kosiarz

Cytat: TJ w 26-05-2012, 23:51:15

A powiesz jakim sposobem i na czym robisz szlify co są na trackerze ?

No tu właśnie musiałem experymentować. Zacząłem delikatnie ręcznie od kątówki, tarczą kamienna. Wyprowadziłęm wstępny zarys. Potem aby nic nie przegrzac i zminimalizowac obroty założyłem kamień do swojej stacjonarnej małej szlifierki którą na codzień używam do obróbki drzewa. I tam po długich męczarniach wyprowadziłem ten "wewnętrzny szlif. Poprawiałem trochę listkową, ale to tylko pogarszało efekt, więc przeskoczyłem na mały kamień na wiertarce, dopiero tym udało mi się co nieco wyrównać. Iskra sypała po oczach ale dałem radę. Potem cierpliwie kciukiem tarłem grubym papierem, więc prawie ręcznie wyprowadzony. Dlatego boję się co będzie przy twardszym materiale.
Przekrój szlifu wyszedł wręcz lekko wklęsły, dlatego łatwo złapałem ostrosc za pomoca okrągłej osełki. To był mój taki experyment, bite pół dnia zajeła mi ta jedna sztuka. Ledwie zdążyłem położyć grubą satynę i 5 godzin zeszło.
Jeszcze będę experymentował przy następnej sztuce, może wtedy będę w stanie podać jakiś prostszy sposób. Bo na razie to był mix wielu metod :)
www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

Rafał


Giedymin

fajne pogańskie klimaty:) sztyleciki każda czarownica by przygarnła chętnie jako swoje Athame:)
gratulacje.

Hejo powoli odchodze od robienia nozy zlecenie. Bede robił głównie na sprzedaż. Jak ktoś chce być ma mojej mailing liście to pisać prosze, bedzie powiadomienie o dostepnych nowościach. [email protected]
https://www.facebook.com/Giedyminsbigblades/

Don

Mały kozik jest super. W ogóle fajne klimaty, dawaj więcej.


kosiarz

#11

Zabrakło mi świeżego towaru do oprawiania. Siadłem zatem wczoraj do szlifowania. Po dwóch dniach takie oto skończyłem, ale jeszcze drugie tyle zaczęte.

Kosmetyką, polerką i równaniem progów będę się zajmował na bieżąco. Najpierw chciałem szlify wyprowadzic. I teraz mi strasznie huczy w uszach, korki gdzieś posiałem  :frown:

Wszystkie z tego zdjęcia są z resorka :)

www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

Bartek_Wojciechowski

#12

A dla małego, który długi czas mi służył, zrobiłem małą pochewkę także wzorowaną na oryginale z wczesnego średniowiecza.

Co ty pindolisz, przecież jest to projekt pochewki samego wielkiego Mearsa  ;-) no właśnie a później taki grubasek z UK i inni przypisują sobie znane i używane prawie od zawsze projekty pod swoją nazwę, ch...j wie dlaczego.
Bardzo ładne prace.


lbz69

ten do rozbierania kurczaka fajny;)


forester

Te miecze działają na moją wyobraźnię  :)

Pozdrawiam, Kamil.

kosiarz

Co by nie było, że nic nie robię :)
Takie dwa się tworzą. Tanto i SG. Tym razem jednak SG ze szlifem płaskim. Czołgu nim nie otworzy, ale za to ogoli dupę pająka :)

www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

Giedymin

Oj narobiłeś Kosiarz. Teraz musze mieć taki miecz...
PS tanto sie fajnie zapowiada

Hejo powoli odchodze od robienia nozy zlecenie. Bede robił głównie na sprzedaż. Jak ktoś chce być ma mojej mailing liście to pisać prosze, bedzie powiadomienie o dostepnych nowościach. [email protected]
https://www.facebook.com/Giedyminsbigblades/

kosiarz

No ba, każdy musi (albo przynajmniej powinien) mieć taki miecz  :D
A MON powinien refundować zakup takiegoż oraz dowolnej szabli polskiej :)

A wracając do moich wypocin, takie jeszcze dwa szkraby się szykują.

Męczę je, męczę, ale w końcu wymęczę :)

www.stalowypiotr.eu

Cytat: Krug w 17-08-2018, 21:41:39
...za bardzo heteroseksuany kozik zrobiłeś, bardziej kolorowy czeba jakaś tęcza, sysunia w zielonym abo cuś :)

Pikom

Ostatni Słowianin i początek płaskiego SD wyglądają wyjątkowo fajnie... Ale dwa ostatnie jakoś nie w Twoim stylu :(

Na stanie
Pozdr,
Pikom

Sybir

W tych dwóch maluchach zrobiłbym wyraźniejszą linię szlifu. Dalej nie oceniam, bo to jak oceniać seks po smaku wcześniej zjedzonej  kolacji ;)

A w ogóle to klimaty słowiańsko-celtyckie chyba bardziej Ci leżą, co widać zdecydowanie po produktach. Swoją drogą - fajna (i sercu bliska) nisza. Trzymam kciuki! :)

Sprzedam

www.laguiole.pl