Autor Wątek: Z.T. waga lekka 0770  (Przeczytany 2628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LesterSteppen

• FT Member
  • Opinii: (233)
Z.T. waga lekka 0770
« dnia: 30-05-2014, 00:19:42 »
Z.T. 0770 to mniejsza, zmodyfikowana i bardziej  budżetowa wersja tzw. "triple seven" czyli owianego kontrowersjami 0777.

Pierwowzór posiadał profilowane w systemie 3D okładziny z carbon fiber, które w zasadzie zachowano w 0770 z tym że tutaj użyto

aluminium 6061-T6 anodowanego na czarno lub brązowo.(Inna odmiana 0770 CF, posiada okładziny carbonowe-niestety płaskie i jest

o wiele droższa)Nasz nóż wyposażony jest w SpeedSafe, posiada gładką głownię z Elmax'u w wykończeniu stonewash, która wysuwana

jest wyłącznie za pomocą flippera. Powiększono w nim pivot oraz zastosowano większe i silniejsze kulki zapadkowe,

zapobiegające niekontrolowanemu odpaleniu wspomagania.Konstrukcja jest otwarta, nie wyposażona w spacer, użyto tutaj tulejek

łączących, niewątpliwie ułatwia to czyszczenie noża (mocny strumień wody, przedmuchanie sprężonym powietrzem itp.)Czarny,

głęboki cary pocketclip posiada możliwość montażu lewa / prawa strona, tip - up.

Geometria głowni to odwzorowanie protoplasty w zmienionej proporcji, leciutko owalna krawędź tnąca daje doskonałe cięcia i

przyjemnie się ostrzy. Stabilność zapewnia jej blokada typu liner lock. Elmax zahartowany do wartości 60-61 HRC przy grubości

głowni 3 mm spisuje się wzorcowo.Jest to nóż wart rozważenia jako EDC,równie dobrze radzi sobie w biurze czy wypadach w teren,

jest poręczny w samochodzie. Nie będzie żenady i obciachu, gdy wyciągniemy nóż z marynarki w towarzystwie.Innymi słowy może

robić jako gentelmen, predysponują go do tego rozmiary poprawne obyczjowo, wygląd czy mała waga - zaledwie 106,3 g.

Profilowanie okładzin widać dobrze po powiększeniu zdjęć, znakomicie ułatwiają chwyti poprawiają ergonomię. Materiały nie nowatorskie ale elmax czy aluminium lotnicze,

zostały sprawdzone już z powodzeniem w wielu projektach.
« Ostatnia zmiana: 30-05-2014, 01:02:17 wysłana przez LesterSteppen »

Offline TDK

• Opinii: (89)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pozdrawiam wszystkich :)
Odp: Z.T. waga lekka 0770
« Odpowiedź #1 dnia: 30-05-2014, 00:24:48 »
Dzięki za opis. Dobrze byłoby zmienić font na inny niż Courier, bo kiepsko się czyta.

Offline LesterSteppen

• FT Member
« Odpowiedź #2 dnia: 30-05-2014, 00:38:01 »
Dzięki za opis. Dobrze byłoby zmienić font na inny niż Courier, bo kiepsko się czyta.

Fajnie - zmienię, ale jeszcze nie skończyłem tego pisać. Gotowe będzie za kwadrans.

Offline ordo

• Opinii: (113)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 30-05-2014, 01:00:50 »
Ten "biały wiersz" to taki nowy trend pisania?
Kontestacja justowania?

Wklej tekst bez formatowania - usuń je w edytorze, użyj notatnika, wyłącz WYSIWYG - whatever, proszę.

Offline Bona

• knifemaker
  • Opinii: (94)
  • *
  • Cieszmy się małymi radościami :)
    • Bona Knives
« Odpowiedź #4 dnia: 30-05-2014, 09:11:07 »
Dzięki za opis.
Nóż wart rozważenia.
Ktoś wie, gdzie go bezproblemowo kupić i za ile?
Miłego dnia i wszelkiego szczęścia życzę

Offline InQuizitor

• Oj tam, oj tam!!!
  • Opinii: (141)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nikt nie spodziewa się Kieleckiej Inkwizycji!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 30-05-2014, 09:18:17 »
Hmmm, podoba mi się. Chyba pierwsza ZT, która jest ładna.

Offline LesterSteppen

• FT Member
« Odpowiedź #6 dnia: 30-05-2014, 11:48:35 »
Wzruszyłeś mnie Ordo swą troska i dziękuję za dobre i szczegółowe rady, ale to ja założyłem wątek, napisałem tekst i go zilustrowałem. Nie pozbawiaj mnie przywileju decyzyjnego związanego z autorstwem, bo to trochę tak jakbyś wpadł do kogoś z wizytą, a przy okazji próbował poprzestawiać meble. Rozumiem że mogą Cię irytować moje "białe wiersze", ale kałuże można omijać a nie koniecznie w nie wchodzić, wystarczy zapamiętać nick i połączyć go z faktem że treść i / lub forma Ci nie odpowiada.
Wiem że to trudne, ale powstrzymaj się od ad vocem i tak więcej tu myśli barowych, niż związanych z tematem.

Offline Player

• Opinii: (199)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 30-05-2014, 13:32:12 »
Dzięki za opis.
Nóż wart rozważenia.
Ktoś wie, gdzie go bezproblemowo kupić i za ile?

Jeśli dobrze pamiętam jest teraz używka na bazarku. Chyba Kolega Szalek sprzedaje.

Dzięki za przybliżenie nożyka.
.
.
.
.

Offline maba

• Opinii: (649)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 30-05-2014, 13:39:34 »
Baaardzo ładniutki folder :)

A formatowanie faktycznie straszne - różnie czcionki, rozmiary, tekstu mało, zdjęcia porozrzucane. Wygląda jakbyś pierwszy raz pisał coś na forum :D

Offline vrtel

• Opinii: (106)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 30-05-2014, 13:53:47 »
Hmm, już mnie mało co rusza, ale tego bym pomacał :)

Dzięki za opis.

Offline sloth

• Opinii: (64)
  • Użytkownik knives.pl
  • we shall know no fear
« Odpowiedź #10 dnia: 30-05-2014, 15:13:16 »
Czepiacie się :-)
Kozik ok, chociaż kształt klingi mi nie pasuje, no ale ja otatnio marudny jestem :-)

Offline mamcar

• Opinii: (614)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 30-05-2014, 15:21:28 »
Dla mnie to on jest jakiś taki  "ospały", na zdjęciach jeszcze wygląda, ale co go mam w ręce to mnie irytuje.
Jakby ZT777 straciła całą swą "dynamikę". Tak jakby ktoś pomniejszył tylko długość a nie wysokość.
Rozmiar powinien niby mi pasować, ale jednak nie leży. Miałem związane z nim spore nadzieje, jednak wolę turbulence'a (mimo jego wad).

Offline ednyfed

• Opinii: (7)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 30-05-2014, 15:41:13 »
Dzięki za prezentację.
Niby ma wszystko na swoim miejscu. Użytkowa głownia, dobrze wyprofilowana rękojeść, bardzo dobra stal. Myślałem nad kupnem - ale ostatecznie, z racji posiadania Knockouta zrezygnowałem. Niby dwa różne noże - niemniej posiadanie Knockouta wyleczyło mnie z ZT 0770 w wersji alu. Ciężko mi też zrozumieć czemu nie zdecydowali się na sub-framelock w tej zetce.
Natomiast wersja z carbonem kusi (bardzo dobry stosunek wagi do długości kt)- ale poczekam chyba na jakieś wyprzedaże w przyszłym roku. ;)