Reklama

CRKT w 2018

Zaczęty przez donGÓRALesko, 03-10-2017, 18:25:36

mamcar

Wystraszyles mnie, aż musiałem zerknąć w specyfikacje.
84mm jest jak najbardziej ok.


Fred

Slacker byłby fajny, gdyby nie klinga z gównolitu. Zupełnie nie kumam polityki CRKT w kwestii stali.

Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

ej_ty_bagieto

#42

Ja w ogóle nie kumam polityki cenowej CRKT.  Stal 1.4116 albo inny badziew, amelinium lub jakieś tworzywko i 50-60 $ :rotfl:    Śmiech na sali.

Chyba myślą,  że jest rok 2008 gdzie nie było takiej konkurencji w tym przedziale cenowym.   Wystarczy zobaczyć co za 50$ oferują Kizer, Steel Will, Real Steel, Civivi itd.

Elo Mordeczko

lawenda1975

Może liczą na efekt przynależności do elity. No wiesz, w końcu jak się ma CRKT... :)

A tak poważnie, dlaczego Cie to dziwi? Przecież to produkcyjniaki, skierowane do zwykłych użytkowników, którym wystarczy to, że są z USA. znam sporo osób, dla których cena 120-150 złociszy za nóż jest absolutnym szczytem rozrzutności i szpanu na dzielni. :) Mają jakieś Hammondy czy Crawfordy i są bardzo zadowoleni. I to do nich jest ta oferta.

Tu nie ma co wnikać, są chętni, firma ma taką a nie inna politykę. A my na forum stanowimy niewielki promil kupujących i nasze żale co najwyżej znajdą zrozumienie w wątku "co nas wkurza". :)   

Co Ty tak z tym nożem wszędzie chodzisz?
Przecież i tak Cie nie zgwałcą!

ej_ty_bagieto

#44

Nasze forum tak, ale myślę, że nożowo-wtajemniczonych  np w USA jest sporo i stanowią duży udział w rynku.  Pewnie  oni tak samo  drapią się po głowę patrząc na ofertę CRKT.   :dodge:

I taki zwykły użytkownik widząc w sklepie CRKT za 50$ i Kershaw za 25$ raczej wybierze wydanie 25$.

Elo Mordeczko

mercano

Nożowo wtajemniczeni w USA w ogóle nie patrzą na ofertę CRKT.  :shades:


lawenda1975

Ale ilu ich jest (w sensie tych wtajemniczonych) w stosunku do ogółu kupujących?
Mój szwagier pracował w Lake Placid i przywiózł sobie właśnie CRKT, bo amerykańcy koledzy mieli i to świetne noże są.

Co Ty tak z tym nożem wszędzie chodzisz?
Przecież i tak Cie nie zgwałcą!

mercano

Nożowo wtajemniczeni jeżdżą tu:
https://knifenews.com/2018-biggest-knife-shows/
A ile jest różnych pomniejszych wystaw nożowych o zasięgu stanowym, tego zliczyć nie sposób.
Potencjalni klienci firmy CRKT to po prostu zwykli,  w miarę świadomi, użytkownicy noży.


ej_ty_bagieto

#48

A tego to nie wiem. To wszystko to Nasze gadanie i przypuszczenia.   Ale jak by się doszukać danych sprzedaży CRKT i np Kershaw czy Cold Steel to by było widać różnicę. Albo spojrzeć na Spyderco. Gdzie w zasadzie wszystkie ich produkty są dla wnożowionych.

Elo Mordeczko

bydzys

A mi niektore ich projekty się zwyczajnie podobają i niektóre kupiłem tylko dlatego. Taki bombastic np. stal kiepska, cena powyżej 200 ale i tak prędzej czy później go kupię bo mi się podoba. Chyba że nie zdążę  ;>


mercano

Bombastic mi też się podoba, stal wcale nie taka kiepska zważywszy, że parę ładnych lat temu CRKT pakowało do swoich noży klingi z AUS-4 i AUS6A i też znajdowały nabywców, bo po prostu były nietuzinkowymi projektami (np. CRKT Hole-In-One Toma Hitchcocka).
W Bombastiku wystarczy upitolić górny jelec i gra muzyka.  :D


bydzys

Cytat: mercano w 16-11-2018, 08:24:47

W Bombastiku wystarczy upitolić górny jelec i gra muzyka.  :D

Jak już kupię to się dowiem czy mi przeszkadza. Nie widziałem żeby ktoś wrzucał recke tego noża.

graf

Cytat: ej_ty_bagieto w 15-11-2018, 12:00:46

A tego to nie wiem. To wszystko to Nasze gadanie i przypuszczenia.   Ale jak by się doszukać danych sprzedaży CRKT i np Kershaw czy Cold Steel to by było widać różnicę. Albo spojrzeć na Spyderco. Gdzie w zasadzie wszystkie ich produkty są dla wnożowionych.

Crkt produkuje bardzo zróżnicowaną ofertę noży "edc". Ta szerokość wzorów, kształtów i liczba designerów ich wyróżnia.  To są noże dla wszystkich.

Spyderco produkuje też sporo noży dla wszystkich - delica i endura/militarka to pewnie podstawa ich sprzedaży. mają też ze 100 wzorów dla mocno wnożowionych.

Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

ej_ty_bagieto

#53

Jeżeli chodzi  o różnorodność i design to nie mogę się do CRKT przyczepić. Mają sporo fajnych modeli.   Mi się bardzo podoba  Argus Matthew Lerch-a, ale cena z kosmosu. 80$ za AUS8 i amelinium :dodge:  I wcale nie jestem jakiś snobem jeśli chodzi o stal. Ale za taką cenę AUS8 to pomyłka.  Za tą samą cenę Kershaw ma  Dividend  z M390  zrobione w USA a nie na Tajwanie.

Elo Mordeczko

GarbatyAnioł

Jumbones

Seismic

Avant

Nie ma takiej rury na świecie,
której nie można odetkać

bydzys

Zaciekawił mnie ten jumbo crossbones. Ponad 3 cm dłuższe ostrze. Ciekawe jaka cena będzie u nas na dzień dobry. Bo u nich wisi póki co 150 dolków.


ej_ty_bagieto

Jumbo Crossbones ma MSRP 150$ a zwykły  Crossbones 99 $.  W sklepie  Crossbones 70$ to Jumbo pewnie około 100$ będzie. czyli jak zawsze w przypadku CRTK za dużo  :D

Elo Mordeczko

ej_ty_bagieto

Elo Mordeczko

gregg13

Ale że frejm do takiego rozmiaru  :x

Chociaż paczając na zt-ki...

Cytat: junasz w 23-11-2022, 01:15:35Cóż... pesymizm to najlepsza filozofia. Pesymista niemal zawsze ma rację, a jak zdarzy się pomyłka - jest radośnie zaskoczony.  ;)