Autor Wątek: Niepisane zasady.  (Przeczytany 2249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline łuki

• FT Member
  • Opinii: (192)
Odp: Niepisane zasady.
« Odpowiedź #20 dnia: 18-10-2019, 13:36:27 »
To nie USA, tu nie ma cen na produkcie ;-)

Karteczki były rok temu. Gabloty też, na pewno w 2017 wfmen miał.

Były, ale u niektórych tylko. A chętnie widział bym takie karteczki z podstawowym info o nożu i ceną u wszystkich.

Wfmen miał gablote też rok temu. I chyba jeszcze na jednym stoisku widziałem. Ale generalnie nie jest to powszechne

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (563)
  • *
  • Incomunicado
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #21 dnia: 18-10-2019, 14:30:25 »
Były, ale u niektórych tylko. A chętnie widział bym takie karteczki z podstawowym info o nożu i ceną u wszystkich.

Wfmen miał gablote też rok temu. I chyba jeszcze na jednym stoisku widziałem. Ale generalnie nie jest to powszechne

A będziesz robił gablotę za 300 zł na nóż za 400 zł? ;)
Do tego jednak sporo wystawców jedzie na przykład pociągiem, wyobrażasz sobie zabieranie tego wszystkiego? :) Choć na pewno byłoby dostojnie :)
Myslę, że te zasady trafią w formie papierowej na drzwi przed wystawą, a w formie elektronicznej będą na stronie.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline łuki

• FT Member
  • Opinii: (192)
« Odpowiedź #22 dnia: 18-10-2019, 14:35:25 »
A będziesz robił gablotę za 300 zł na nóż za 400 zł? ;)
Do tego jednak sporo wystawców jedzie na przykład pociągiem, wyobrażasz sobie zabieranie tego wszystkiego? :) Choć na pewno byłoby dostojnie :)
Myslę, że te zasady trafią w formie papierowej na drzwi przed wystawą, a w formie elektronicznej będą na stronie.

Oczywiście że nie , dlatego napisałem

Przy szczególnie cennych egzemplarzach dobrym rozwiązaniem wydaje się przeszklona gablota i udostępnianie do macania pod nadzorem.

a argument o transporcie trafny - ale nie ma rozwiązań idealnych

Offline tap

• Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (84)
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 18-10-2019, 15:38:57 »
można po taniości....  u mnie w zeszłym roku tak to wyglądało...

Offline Oldoklo

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 18-10-2019, 16:06:01 »
Bravo Tap, widać że się da. Widać że chyba najbardziej kluczowe z tego wszystkiego jest dotykanie i chyba konflikt interesów bo kupujacy woleliby pomacać bez rekawiczki a sprzedający woleliby w rękawiczce. Fajnie było by gdyby każdy miał napisane na stoliku jęli sobie nie życzy dotykania noży bez rekawiczki. Cenę i jakieś podstawowe dane też dobrze było by mieć widoczne przy nożu bo przy niektórych wystawcach jest tylu duskutujacych że trzeba by długo czekać aby zapytac o coś.
Tak mi się skojarzyło z takim regulaminem bo też nie wolno dotykać, nawet chyba w rękawiczkach :D
host pictures
"Posiadanie prawa do krytyki nie oznacza, że się ma więcej rozumu, niż krytykowany"

Online Hajer

• Opinii: (15)
  • Użytkownik knives.pl
  • Fanatyzm jest przekleństwem narodów...
« Odpowiedź #25 dnia: 18-10-2019, 16:54:16 »
Jeśli chodzi o rękawiczki to akurat jest dobre rozwiazanie i biegałem w nich w zeszłym roku po całej wystawie. Kilku wystawców powiedziało mi że mogę zdjąć jeśli chcę, ale u większości było to mile widziane. To naprawdę dobrze wydane kilka zł. A co do opisów to dość sporo wystawców miało na tyle towaru, że mógłby być problem z sensownym rozmieszczeniem na stoliku
Może jestem pierdolnięty, że wciąż wierzę w TYLUzWAS
Pewnie pójdzie mi to w pięty
Może bardziej

Offline nieustraszony

• knifemaker
  • Opinii: (119)
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 18-10-2019, 20:20:43 »
Brawo Arku @Osos fajna inicjatywa, tym bardziej że w tym roku będe jako obserwujący, rękawiczki już zamówione.

Online Hajer

• Opinii: (15)
  • Użytkownik knives.pl
  • Fanatyzm jest przekleństwem narodów...
« Odpowiedź #27 dnia: 18-10-2019, 21:07:18 »
Brawo Arku @Osos fajna inicjatywa, tym bardziej że w tym roku będe jako obserwujący, rękawiczki już zamówione.

Jarku a ten twój folderek zabierzesz z sobą?
Może jestem pierdolnięty, że wciąż wierzę w TYLUzWAS
Pewnie pójdzie mi to w pięty
Może bardziej

Offline nieustraszony

• knifemaker
  • Opinii: (119)
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 18-10-2019, 21:08:44 »
Jarku a ten twój folderek zabierzesz z sobą?
jak tylko go skończę to będę miał go przy sobie

Offline Pavulon

• knifemaker
  • Opinii: (89)
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 19-10-2019, 11:28:04 »
Cholera @Osos ...uprzedziłeś mnie w tym roku :P

« Ostatnia zmiana: 19-10-2019, 11:29:57 wysłana przez Pavulon »

Offline Krzysztofon

• Opinii: (244)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #30 dnia: 19-10-2019, 14:50:08 »

Dość sensownie, bo jednak jest też sporo zwiedzających spoza Forum którzy mogą nie odnosić się z właściwą atencją do cudzych prac,

... a w ogóle trochę smutno - to w sumie zasady jakie powinno się z domu wynieść. Zapytać czy można, zanim weźmie się czyjąś własność do łapy?... ok, ponarzekałem ;).

Fajna inicjatywa, ale kartka na stoisku zawsze pomaga. Sporo firm zachęca żeby pomacać, a makerzy dostają (zrozumiałej) wysypki. Jakiś świeżak może się pogubić :)

Offline Ebola

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • Na przekór wszytkim !
« Odpowiedź #31 dnia: 20-10-2019, 22:13:45 »
Hey,
z moich obserwacji (z zeszłego roku) pamiętam, że niektórzy wystawcy mieli na stolikach rękawiczki (pudełko nitrylówek) a niektórzy "gablotki".
Natomiast Vicek na stoisku miał nawet linki poprzypinane do scyzorków (ale to firma więc inna bajka)

Offline eddieiron

• knifemaker
  • Opinii: (85)
  • *
  • WKMN
    • http://www.pwljm.pl/bhp-kedzierzyn-kozle/
« Odpowiedź #32 dnia: 20-10-2019, 22:27:49 »
Hey,
z moich obserwacji (z zeszłego roku) pamiętam, że niektórzy wystawcy mieli na stolikach rękawiczki (pudełko nitrylówek) a niektórzy "gablotki".
Natomiast Vicek na stoisku miał nawet linki poprzypinane do scyzorków (ale to firma więc inna bajka)
Dlaczego inna bajka ?
https://forum.knives.pl/index.php?topic=158401.new#new

https://www.facebook.com/robert.tucholski.5
https://www.facebook.com/RTknives/
#rtknifemaker -instegram
Nie robię noży idealnych :)

Oaza spokoju robiący narzędzia tnące .

Online smutna_niespodzianka

• Podlaska Grupa Knives
  • Opinii: (41)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #33 dnia: 20-10-2019, 22:49:42 »
Dlaczego inna bajka ?
bo to inwestycja zapewne większa, linki zwijane (retraktory ukryte pod blatem?) do każdego eksponatu, Ty ,mało relatywnie robisz (ilość oferty na stoliku) ale jak ktoś tylko z nożoróbstwa żyje to ze 30 takich linek by musiał mieć i z własnym blatem jechać...

Offline Tyler Durden

• Opinii: (233)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #34 dnia: 20-10-2019, 22:58:11 »
Przynajmniej odpadają nerwy ze ktoś zniknie z towarem :)
Bez gabloty czy linki są duże szanse na wątek: „ zajebano mi na złocie „ ;)
Jeżeli ktoś z nożorobstwa żyje to kupi linki i będzie miał na inne wystawy. Przynajmniej ja bym tak zrobił.

Offline Ebola

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • Na przekór wszytkim !
« Odpowiedź #35 dnia: 20-10-2019, 23:37:08 »
"inna bajka" .... z Vickami i ich STOISKIEM zderzyłem się po raz pierwszy w PKiN na zlocie, to było spore stoisko z obsługą 3-4 osób.
Firmę było stać aby podjechać (prawdopodobnie) busem, wypakowac towar i zatrudnić sprzedawców na wystawę/zlot.
Od czasu jak zapisałem się na forum poznałem kilku nożorobów i z całym szacunkiem nie bardzo ich stać na takie stoisko jakie miał Vicek w PKiN [tak wiem z tym "stać" to sprawa dyskusyjna]

Offline adamadam01

• Opinii: (22)
  • Użytkownik knives.pl
  • At-AT
    • EDC Review
« Odpowiedź #36 dnia: 21-10-2019, 08:11:53 »
bo to inwestycja zapewne większa, linki zwijane (retraktory ukryte pod blatem?) do każdego eksponatu, Ty ,mało relatywnie robisz (ilość oferty na stoliku) ale jak ktoś tylko z nożoróbstwa żyje to ze 30 takich linek by musiał mieć i z własnym blatem jechać...
Inna sprawa, że scyzoryki łatwiej pospinać linkami, a i tak mają w ten sposób zabezpieczone jedynie kilka modeli, reszta w gablocie.
Wyobrażasz sobie plątanine linek i retraktorów podpiętych do 30 fixedów oglądanych raz po raz (na raz?) ?
EDC Review - portal dla prawdziwych facetów :) https://www.facebook.com/edcreview/
http://edcrev.blogspot.com/

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (226)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #37 dnia: 21-10-2019, 22:06:02 »
Jeśli się z czegoś żyje to trzeba w siebie inwestować. Takie życie  :D