Autor Wątek: Wystawiony na krytykę :P  (Przeczytany 1777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZielarzZK

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Odp: Wystawiony na krytykę :P
« Odpowiedź #20 dnia: 05-09-2020, 08:25:45 »
Też mi się podoba. Bardzo ładny i żeby zachować ten kilerski klimat do końca, śrubki zmieniłbym na czarne, tak jak koledzy sugerują.
Nawet recurva mi tu pasuje, choć wielkim jej fanem nie jestem.
Sytuacja pięknie się rozwija, życzę kolejnych fajnych pomysłów, bo umiejętności nie brakuje :)
co do czarnych śrub :D tak będą czarne z płaskimi łebkami :D te są tylko "robocze"
co do umiejętności :D braki są... ale też mam duże braki w maszynach... tzn mam szlifierkę taśmową ale nie jest ona zbyt precyzyjna i ma duże wibracje (głównie przez cieńkie ścianki konstrukcji i dosyć ciężką płytę na której są umiejscowione rolki) ale odkładam powolutku na szlifierkę od Pawła 50x2000 i myślę że to odwdzięczy się w precyzji i detalach :P

Offline Duku

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 05-09-2020, 16:09:23 »
stal nc6 6mm
długość 29 cm
powłoką cerakote
rękojeść g10

dokładniejsze technikalia podam jak wrócę na mieszkanie.... za 3 tyg ?
Bardzo lubię noże z recurvą a ten mi wygląda dodatkowo na bardzo sensownie przemyslany nóż bojowy np. dla zwiadowcy. Uważam, że jimping byłby dobrym dodatkiem ( w rożnych sytuacjach "roboczych" bardzo się przydaje ). Nóż robi świetne wrażenie, ciekawe jak sprawuje się przy robocie. Jak widać cierpliwość popłaca, bo wyszedł Ci z pomocą Burego bardzo ciekawy projekt.
PS. Na ile go wyceniasz?
S!
Nie jest sztuką być dumnym z dokonań swoich przodków i Ojczyzny. Sztuką jest, żyć tak, żeby to oni mogli być dumni z Ciebie.
                                       Mój dziadek

Offline ZielarzZK

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: 06-09-2020, 10:40:50 »
Bardzo lubię noże z recurvą a ten mi wygląda dodatkowo na bardzo sensownie przemyslany nóż bojowy np. dla zwiadowcy. Uważam, że jimping byłby dobrym dodatkiem ( w rożnych sytuacjach "roboczych" bardzo się przydaje ). Nóż robi świetne wrażenie, ciekawe jak sprawuje się przy robocie. Jak widać cierpliwość popłaca, bo wyszedł Ci z pomocą Burego bardzo ciekawy projekt.
PS. Na ile go wyceniasz?
S!
nóż będzie służył dla jednego z żołnierzy WOT który też nie ma zamiaru go oszczędzać i ma być to dla niego nóż na którym może polegać ? co do jimpingu.... na tamten moment (czyt. kiedy go szlifowałem) nie miałem pilnika do tego... ale taki zakup już jest na liście i prawdodpobnie wlecy w tym miesiącu jeszcze do mnie do warsztatu. natomiast przyszły właściciel stwierdził, że jeśli zajdzie potrzeba to po prostu przyklei kawałek papieru ściernego na grzbiet (tak jak to się robi w broni) i to zastąpi mu jimping. ale po tym jak wziął nóż do ręki to stwierdził że takiej potrzeby prawdopodobnie nie będzie
co do ceny... koszt pewnie skończy się w granicy 800 850 zł... razem z kydexem i  dożywotnią gwarancją na uszkodzenia które by mogły powstać z mojej winy (złe hartowanie lub inne procesy które przypadkowo mogłem wykonań źle) aczkolwiek nie przewiduje takiej sytuacji że nóż zawiedzie

Offline Duku

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #23 dnia: 06-09-2020, 12:23:52 »
Niech chłopakowi dobrze służy, jak do tego dokupi sobie fajny folder (polecam CS Recon 1, wytrzymały i niezawodny) to będzie miał świetny i wszechstronny zestaw. Patent na 'papier ścierny" w terenie się nie sprawdzi (trochę wilgoci i po ptokach ).
S!
Nie jest sztuką być dumnym z dokonań swoich przodków i Ojczyzny. Sztuką jest, żyć tak, żeby to oni mogli być dumni z Ciebie.
                                       Mój dziadek

Offline ZielarzZK

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 18-09-2020, 05:42:33 »
Niech chłopakowi dobrze służy, jak do tego dokupi sobie fajny folder (polecam CS Recon 1, wytrzymały i niezawodny) to będzie miał świetny i wszechstronny zestaw. Patent na 'papier ścierny" w terenie się nie sprawdzi (trochę wilgoci i po ptokach ).
S!
czy papier ścierny się nie sprawdzi.. tu bym się kłucił :P często na szkoleniach używam Glocka który jest oklejony na chwycie w) aśnie papierem ściernym i mimo tego że cioram go i w deszczu i w pyle i w błocie to papier nadal się trzyma a chwyt nadal jest bardzo dobry :D ale to czy podklei papierem czy zostawi tak jak jest to już wola klienta :D ale fakt do następnych użyję już specjalnego pilnik i chwyt powinien się jeszcze bardziej poprawić :D

Offline ZielarzZK

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 11-11-2020, 09:59:56 »
Tym razem nie chodzi o nóż (który nadal jest niedokończony )a o nowe logo którymi oznaczam swoje wyroby. Jak je ocenianie ?

Offline Daimyo_K

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #26 dnia: 11-11-2020, 11:07:28 »
Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie to powiem, że samo logo ok ale za duże jak na mój gust. Zmniejszył bym o 50%.

Offline v21

• Opinii: (14)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 11-11-2020, 12:33:24 »
Jak wyżej. Logo bardzo fajne, tylko mniejsze :)
All those moments will be lost in time, like tears in rain.
Roy Batty
‐---------------------------------------------------
Pranie mózgów. Rodział III

Offline ZielarzZK

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 11-11-2020, 16:39:08 »
Jak wyżej. Logo bardzo fajne, tylko mniejsze :)
może się wydawać duże bo jest malutki nożyk :D ogólnie wymiary logo to 1x1cm więc. Chyba aż takiej tragedii nie ma  :D

Offline v21

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 11-11-2020, 17:07:36 »
O tragedii w ogóle mowy nie ma, logo jest świetne  :)
Możliwe, że zbliżenie i perspektywa na zdjęciu zaburza odbiór. Kwestia proporcji jest kluczowa.
Najlepiej logo skalować w zależności od wielkości głowni :)
« Ostatnia zmiana: 11-11-2020, 17:14:23 wysłana przez v21 »
Roy Batty

Offline ZielarzZK

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: 11-11-2020, 17:53:59 »
O tragedii w ogóle mowy nie ma, logo jest świetne  :)
Możliwe, że zbliżenie i perspektywa na zdjęciu zaburza odbiór. Kwestia proporcji jest kluczowa.
Najlepiej logo skalować w zależności od wielkości głowni :)
co do skalowania .... Nie mam obecnie takiej możliwości :D po prostu zamówiłem kartkę a3 z wyciętym logo. Może jak dorobię się plotera to będą skalowane ?

Offline r14pl

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: 30-11-2020, 21:45:36 »
Bardzo fajne logo.

Offline ZielarzZK

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: 04-04-2021, 12:39:09 »
No i kolejne nożyki mojej produkcji :D
Niebieski D2
Czarny nc6 z powłoką cerakote

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Offline ZielarzZK

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: 04-04-2021, 12:42:59 »
I projekt który będzie realizowany po remoncie generalnym warsztatu (który będzie nagrywany i relacjonowany na YT.)  (Końcowy projekt jest poprawiony (zrobiony choil))
Wersję będą 2 jedna z d2 (z drewnem które jest na zdjęciu )
Druga z damastu

Offline ZielarzZK

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 04-04-2021, 12:44:47 »
No i na dzisiaj ostatnia wstawka :D czyli film który nagrywałem w tamtym roku :D projekt zrealizowany dzięki firmie mooverental

Offline v21

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #35 dnia: 04-04-2021, 15:27:54 »
Niezmiennie kibicuję, więc cieszę się, że są nowe i co ważne interesujące projekty  :kosunia:

Niebieski z D2 ma bardzo ładne linie.
Przydałyby się jednak zdjęcia z góry dla lepszej orientacji i precyzyjniejszej oceny.
Czarny z powłoką cerakote też bardzo przyjemny dla oka. Sprawdziłbym jak wypadnie z innym kolorem śrub  ;) Taki szczegół, ale można pokombinować też z kolorem nitów w pochewce.
No chyba że jest założenie, że ma być kilersko na maxa :)
Filmik fajnie zmontowany, wszystko jest w pigułce bez straty czasu dla widza  :kosunia:
Roy Batty

Offline ZielarzZK

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: 04-04-2021, 21:59:39 »
Założenie czarnego noża było takie że ma być to prosta konstrukcja bez wodotrysków służąca do wszystkiego :D

Offline v21

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #37 dnia: 04-04-2021, 22:08:15 »
Założenie czarnego noża było takie że ma być to prosta konstrukcja bez wodotrysków służąca do wszystkiego :D

Szanuję :)
Nóż wygląda bardzo dobrze i funkcjonalnie a to jest najważniejsze :)
Roy Batty