Reklama

Ostrzenie nozyczek

Zaczęty przez ov_Darkness, 15-02-2007, 03:42:18

ov_Darkness

Ano właśnie...
Moje noże golą, rodziców- golą, sąsiadów- golą, kochanek moich licznych wnożowanych ;) -golą.
A co z nożyczkami?
Niby triangle ma opcję ostrzenia nożyczek, aleee. jakoś jej nie ufam. Wsyztkie są ostrzone na taki sam kąt?
Mam w domu dwie pary nożyczek chirurgicznyhc (duże i małe) oraz jedne średnie, do papieru (większe od tych dużych chirurgicznych).

Szlif roboczy dużych nożyczek chirurgicznych ma może ze 2mm szerokości... Ni człona isę nie da powiedzieć, jaki to ma kąt... :(

I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20

kali

jakiś czas temu ostrzyłem 2 pary nożyczek fryzjerskich kosztujących więcej niż sebenza - miały rózne kąty, wszystko z ręki na kamieniach z triangle (bo akurat tylko to miałem pod ręką). ostrzenie na przystawce triangla do nożyczek nie miało sensu, bo kąt był o wiele mniejszy, jechałbym po samej krawędzi. co prawda naostrzyłbym, ale cięłyby gorzej.

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Krug

Ostrzysz - szlifujesz całą krawędź tnąca - to co masz zaostrzone fabrycznie na obu ostrzach. Po ostrzeniu, lekko dociągasz śrubę łaczącą, lub "pierdykasz" młotkiem(lekko!!) w łączący nit.
Ojszczysz tak jakbyś piłował pilnikiem -  rozwarte nożyce w lewej łapce, kamyk od tingla, płaska ojszczałka diamentowa w prawej i piłujesz - od wnętrza rozwartych nożyc i tylko - odsie nie będzie powstawał drut - powoli dokładnie z niewielkim naciskiem - zachowując kąt.

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

aambeeld

ja oszczyłem oszczałką brylantowom od Melona - z dużą satysfakcją, krugowym sposobem - całą płaszczyznę tnącą, ino o pierdolnieciu młotkiem nie wiedziałem.  :kopara:

Sursum corda

Krug

Cytat: aambeeld w 15-02-2007, 07:44:45

ja oszczyłem oszczałką brylantowom od Melona - z dużą satysfakcją, krugowym sposobem - całą płaszczyznę tnącą, ino o pierdolnieciu młotkiem nie wiedziałem. :kopara:

Czasami nawet nie trzeba ostrzyć wystarczy dokręcic śrubkie, lub dobic nit.
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

M.O.D.

Próbowałem kiedyś ostrzyć nożyczki prętami o Tri-Angla, delikatnie mówiąc nie wyszło mi. Nożyczki niby były ostre, ale haczyły przy cięciu. Nie jest to takie proste :)  przynajmniej dla mnie.
Opinii mojej żony tutaj nie przytoczę :)


kmicic

ostrzenie nozyczek.
pociąć (nozyczkami ! ;) ) papier scierny. gradiacja wedlug uznania. jezeli mocno tępe to jak przy nożach, czyli najpierw grubszy a na koncu drobniejszy. to naprawde dziala. proste i skuteczne. tak jak lubie :)

Uwolnić NOŻE [Hakas]

variatio delectat

NAZIR

Cytat: kmicic w 15-02-2007, 13:55:33

ostrzenie nozyczek.
pociąć (nozyczkami ! ;) ) papier scierny. gradiacja wedlug uznania. jezeli mocno tępe to jak przy nożach, czyli najpierw grubszy a na koncu drobniejszy. to naprawde dziala. proste i skuteczne. tak jak lubie :)

Potwierdzam. Proste i skuteczne (za wyjątkiem kompletnie zmasakrowanych nożyczek oczywiście - vide szczerby od cięcia drutu i takie tam).
uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

Black knife

Potrzebny mi ktos,kto rozumie "česky".Znam sie na tym,tylko nepotrafie znalezc spravne slova.


Pele76

Cytat: Black knife w 15-02-2007, 22:44:50

Potrzebny mi ktos,kto rozumie "česky".Znam sie na tym,tylko nepotrafie znalezc spravne slova.

PIsz Pan po czesku! Najwyzej bedziem kombinowac! :D

Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć,
jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej
sztuki, prawdziwej nauki. Ten kto nigdy nie odczuł tej emocji,
kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.

  Albert Einstein



8,5/19

viajero

#10
Cytat: Black knife w 15-02-2007, 22:44:50

Potrzebny mi ktos,kto rozumie "česky".Znam sie na tym,tylko nepotrafie znalezc spravne slova.

Klidně můžeš psát česky
edyta

přeložím

Kupującym: jeżeli cena wydaje się z kosmosu - zaproponuj swoją :) Dotąd nie sprzedawałem, ale pozbywam się niepotrzebnego (No poza zbiorkiem MarcinSów ;)
Optymizm to brak informacji
Jewtuszenko.

Trollsky

ja ostrze na trizacu i zona ( krawcowa) jest zadowolona.

Ludzie wybaczą Ci wszystko, oprócz tego ze Ci coś wyszło.

Black knife

#12

Ostření nůžek je docela prosté,ale doporučuji brousit ostří(čelo)nástoje na kotoučové brusce.Dochází tak k jevu"mikrovrypů"napříč ostřím.to není možné,pokud brousíte podél-čímkoliv.Jde o to,že ty mikrozoubky přispívají k "uchycení"stříhaného předmětu.Dají se dělat různá kouzla zkoušením různých zrnitostí kotouče.A je možné to kombinovat různými typy orovnávače kotouče,protože pokaždé to dělá jiný povrch.Vnitřní stranu nůžek,pokud je poškozena mírně,lze opravit smirkovým papírem,dát ho na palec ruky(aby kopíroval to vydutí výbrusu)a opatrně tahem brousit,jako to někteří lidi tady na foru umí při výrobě ostří nože.Nůžky musí být samosvorné,to znamená,že při pohledu na štěrbinu zavřených nůžek musí být mírně prohnuté směrem k sobě,a špička musí být až na vrcholu.Může se stát,že už špice nedostřihuje.To jsou dvě možnosti.Někdy jde ohnout konec nůžek opatrně ve svěráku,někdy jde ubrousit výstupek na očkách rukojeti.Když to není možné-např.lékařské nůžky,je nutné ubrousit špičky,až dostřihují.S doklepáváním nýtku opatrně,pokud to přeženete,zničíte si vnitřní dutý brus,a to je průšvih.Při naostření první střihnutí musí být s mírně povoleným napětím nůžek,aby se toto nestalo,a srazila se první "jehla".Až potom doklepnout nýtek,nebo dotáhnout šroubek,jak které nůžky.Musí tam být jen mírný tlak k sobě.Tak,někdo to přeložte...


Blacha

teraz niech ktoś to przetłumaczy  :D

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Black knife

No,newiem,ktos tu potrafi tlumaczenia?Jak by ktos do mne zadzvonil na komurke,to  pogadamy,nepotrafie pisanego tlumaczenia.l


viajero

Jutro przetłumaczę
Zitra prelozim ;)

Kupującym: jeżeli cena wydaje się z kosmosu - zaproponuj swoją :) Dotąd nie sprzedawałem, ale pozbywam się niepotrzebnego (No poza zbiorkiem MarcinSów ;)
Optymizm to brak informacji
Jewtuszenko.

Black knife

Jak nema nikogo chentnego do tlumaczenie,mozna davat mi poviedzenia,ze bym mug odpowiadac,tak-nie.Jak bym to pisal ja,to bylo by same bzdury..


kali

Viajero, jeśli się zdeklarowałeś, to teraz tłumacz! :P

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

MichaelD

#18

Mam problem/pyatnie z naostrzeniem nożyczek fryzjerskich.

Znajoma poprosiła mnie czy bym mógł jej naostrzyć ( bo ona je wyrzuca zamiast ostrzyc) , poprosiłem by dala mi jakieś tańsze nie chciałem zepsuć kosztujących 1500 PLN :P.
Wybrałem  dwie sztuki na spróbowanie, obydwa zrobione w Solingen przez firmę WItte, oba wymrażane przy odpuszczaniu i w obu przypadkach mamy z jednej strony krawędź wypolerowana na lustro z drugiej  maszynowo zrobiona jest mikro piłka ( nacięcia na krawędzi tnącej).

1.) Jak to naostrzyć przy pomocy Tri-Angle ?  Jak zakładam należało by ostrzyc jedne ta cześć polerowana )na lustro, drugiej nie ruszać.
2.) Ostrzymy jak dłuto tylko z jednej strony  ?
2.) Kończyc na kamieniach Ultrafine czy Medium  ?
4.) Jak miarodajnie sprawdzić ostosc, przed ostrzeniem  płynie tną kartkę i z cieciem włosów nie ma problemu.

www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

Pele76

Ostrzysz tylko tą część która jest szlifem, ta lekko skośna, drugiej, tej płaskiej nie ruszasz, jedynie ścinasz drut, choć i tego nie powinno się robić, bo nożyczki same go zetną przy zamykaniu się. Ultra fine mogą popierniczyć wynik, bo włos będzie się ześlizgiwał po lustrzanej powierzchni szlifu, tak że medium powinny być najlepszym wyjściem, a jeszcze lepiej byłoby mieć jakieś mega-super-fine diamenty :P

Najpiękniejszym uczuciem, jakie możemy przeżyć,
jest odczucie tajemnicy. To ono jest źródłem autentycznej
sztuki, prawdziwej nauki. Ten kto nigdy nie odczuł tej emocji,
kto tego nigdy nie spróbował, jest jak umarły. Jego oczy są zamknięte.

  Albert Einstein



8,5/19