Reklama

Węglówka śmierdzi (kj Mora)

Zaczęty przez pj26, 09-09-2007, 16:56:55

pj26

Właśnie zauważyłem (wyczułem nosem) coś strasznego. Mój ulubiony nożyk kj Mora ten drewniany z jelcem wykonany z węglówki po prostu śmierdzi  :( robiłem sobie jedzonko jak nie raz tym nożem i poczułem nie przyjemny zapach. Powąchałem ostrze i śmierdzi. Po umyciu też śmierdzi. Zapach bardzo podobny do zapachu otwieracza Warka wykonanego z jakiegoś stopu przypominającego brąz. otwieracz Śmierdział tak okropnie że go wyrzuciłem. Noże nie chcę wyrzucać bo jest fajny. standardowo go wycieram po używaniu i lekko smaruje olejem jadalnym. Co do zapachu jest on taki bardzo metaliczny.


Misza

Przecież normalka, że węglowa ma charakterystyczny zapach.

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

kot_behemot

Pj26 nigdy, ale to przenigdy nie kupuj Opinela :)

p.s. ja tam lubię ten metaliczny smak-zapach :D

Za krótka doba...

mnicha

nie śmierdzi, tylko ma specyficzny zapach  :I

różne stopy mają różne zapachy lub są prawie bezwonne. to tylko jedna z ich cech. na szczęście są też i zalety

pozdrawiam
Każdy ma swój odchył, i nie ma co o tym dyskutować.

pj26

#4
Cytat: A`te w 09-09-2007, 17:08:30

Przecież normalka, że węglowa ma charakterystyczny zapach.

Kurde nie wiedziałem. Na początku nie śmierdział.
Cytat: kot_behemot w 09-09-2007, 17:11:47

Pj26 nigdy, ale to przenigdy nie kupuj Opinela :)

p.s. ja tam lubię ten metaliczny smak-zapach :D

Hehe mam już opinela nr. 9 ale inox :)
precz z węglówkami!
a tak fajnie kroi ta mora :(
Pewnie niema na to jakiejś rady? No i czy to nie jest szkodliwe? skoro wydziela zapach więc pewnie się tworzą jakieś tlenki czegośtam :) Nie kce jeść pomidorków z tlenkami czegośtam.

mgr_scout

Jest rada - przyzwyczaić się .. toż to urok węglówki :)

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan
CZUJ-DYM!
Jak mawia trener Piechniczek ,,Skończyła się szatnia – zaczęła się trawa."

Misza

Ten smrodek potęguje - jak mi się wydaje - utlenianie się stali. Skąd ten wniosek? Z pięknego zapachu dłoni po dniu spędzonym na polerowaniu głowni.

Spróbuj szlifnąć powierzchnię bardzo drobnym papierem (600-800) i zabezpieczyć olejem lnianym...

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

pj26

A`te jesteś mistrzem. Poczyściłem nożyk papierkiem 1200 bo miałem ten i 400. Zapach zmalał ale nie to najważniejsze. Przy okazji naostrzyłem ten nóż tak niesamowicie jak nigdy mi się nie zdarzyło z żadnym inoxem. Właśnie delikatnie dotknąłem palcem ostrza, niechcący i mam plaster. Teraz rozumiem popularność węglówki. kurde szok po prostu.


kali

ostrość jest jeszcze spowodowana zero grind, no i stal też da się ostrzyć na bardzo gładkie ostrze :)

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Krug

Podobny temacik był chyba już na tym "forumie".
O ile mnie pamięć nie myli Crom rzucił taką złotą myśl:
Nóż to nie cipka, noża sie nie wącha... :D

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

Lothian

Kiedyś, gdzieś (na Budo ?), komuś Kromkruach bardzo dowcipnie odpowiedział coś o nożu z węglówki, jego zapachu, wąchaniu w porównaniu do kobiecych narządów.  ;) Ktoś pamięta jak to było, albo potrafi znaleźć?  :D

Edyt: O! Krug był szybszy i lepiej poinformowany.  :shades:

"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

kangoo

Masz powyżej :D .

Edzia /już nieważne ;)


pj26

Jestem zboczony. Wącham noże  8D 8D 8D ała palec boli. Kurde mam skalpel. Nóż był już ostry jak go kupiłem więc nie myślałem o ostrzeniu go. dodatkowo się dowiedziałem że papierek 1200 świetnie poleruje ostrze z kolorowych nalotów a dodatkowo super ostrzy. Zapaszek zleciał na drugi plan. Dziękuje wam  :D


demon

#13

No śmierdzi, śmierdzi i często zmienia smak krojonych potraw (podobno nie każdy to czuje). Żadna rewelacja ;)

Edit: jeżeli chodzi o szkodliwość dla zdrowia - nie sądzę, żeby miało to negatywny wpływ w końcu stal to głównie żelazo ("składnik człowieka") i węgiel (również składnik) pozostałe domieszki - raczej nie powinny w końcu Francja to podobno cywilizowany kraj nie sądzę, żeby było wolno sprzedawać tam "trujące noże".

Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

Lothian

#14

Mam ten sam nóż i jestem z niego bardzo zadowolony. Weź kup ze dwie paczki kwasku cytrynowego, rozpuść w wodzie i na parę godzin wstaw do tego nóż. Pokryje się fajną, szarą oksydą i przestanie śmierdzieć przy użyciu.

Edyt:

Cytat: demon w 09-09-2007, 18:17:38

Edit: ... w końcu Francja to podobno cywilizowany kraj nie sądzę, żeby było wolno sprzedawać tam "trujące noże".

Ale tu chodzi o KJ Mora, więc raczej nie Francja. ;)

"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Bona

Pachnie, Chłopcy, PACHNIE  8D
I proszę nie bluźnić więcej na temat śmierdzącej stali, bo połączenie tych dwóch słów nie istnieje w przyrodzie  :]  :*

Miłego dnia i wszelkiego szczęścia życzę

demon

Cytat: Lothian w 09-09-2007, 18:18:41

Edyt:
Ale tu chodzi o KJ Mora, więc raczej nie Francja. ;)

A ... sorry z Opinelem mi się skojarzyło. Ale na jedno wychodzi ;)
Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

pj26

Dziś pastwiłem się nad książką telefoniczną. Tak z ciekawości. Nóż przy umiarkowanie silnym uderzeniu (bałem się o palce bo mały, jednostronny jelec) przebił prawie 500 stron. Natomiast przy zwykłym silnym cięciu od góry do dołu kartki rozcięcie było do 191 strony :) coraz bardziej doceniam Morę. Ciekawostka. Nóż w chwili obecnej nie wydziela najmniejszego zapachu. Wniosek taki że zaczyna pachnieć w kontakcie z żywnością czyli różnymi tłuszczami i kwasami owocowymi. tak myślę...


mgr_scout

Dobrze myślisz, po prostu wchodzi w reakcję z kwasem

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan
CZUJ-DYM!
Jak mawia trener Piechniczek ,,Skończyła się szatnia – zaczęła się trawa."

Misza

... a że tłuszcze zawierają kwasy tłuszczowe, to sprawa jest jasna.

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

Ripper

Co ciekawe 440C od BM tez pachnie specyficznie.

Free men own guns. Slaves don't.
Ponad 1/3 życia w tym grajdołku :}

Stumpień

teraz powąchałem vicka

nie wiem jak to nazwać
cierpki? tak cierpki zapach nie taki jak "metalowy"

od czego to zalerzy? od hartowania?

Cytat: Jakiś ważny profesor w 29-04-2008, 13:38:18
[...] każdy prawdziwy facet musi mieć swój nóż bo bez noża to ciota a nie mężczyzna.

Krug

Cytat: Stumpień w 13-09-2007, 19:33:55

od czego to zalerzy? od hartowania?

Qrw! Od mycia! jak sie nie umyjesz, to pachniesz?
Natrysk! Pasta do zębów z odświeżaczem w jednym! Dyngsy do higieny intymnej!Talk pod napletek(starozakonnych nie obowiązuje!)Wesz&goł! Żelik na okładki!OldPiczs po goleniu.Krem do stóp!
Nóż pachnie po takich zabiegach jak latryna Jej Królewskiej Mości!!!
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

Lothian

Cytat: Krug w 13-09-2007, 19:53:14

Qrw! Od mycia! jak sie nie umyjesz, to pachniesz?
Natrysk! Pasta do zębów z odświeżaczem w jednym! Dyngsy do higieny intymnej!Talk pod napletek(starozakonnych nie obowiązuje!)Wesz&goł! Żelik na okładki!OldPiczs po goleniu.Krem do stóp!
Nóż pachnie po takich zabiegach jak latryna Jej Królewskiej Mości!!!

Krugu! Rozwalają mnie Twoje teksty. :D Pozytywnie rozwalają. ;)
"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Krug

Cytat: Lothian w 13-09-2007, 23:23:52

Krugu! Rozwalają mnie Twoje teksty. :D Pozytywnie rozwalają. ;)

A po c...j wąchać nóz?
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

pecado

Cytat: Krug w 13-09-2007, 23:44:57

A po c...j wąchać nóz?

Niektórzy doszukują się w nożu duszy, inni je wąchają.
Nie ogarniesz wszystkiego, i tak Cię zaskoczą :)
Trza to na spokój wziąć, przytaknąć wyrozumiale... ;)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Krug

... Wszyscy poczuli zapach wyjętego z pochwy noża, który wraz z chłodem zimnego, błyszczącego żelaza pachniał dla każdego inaczej. Dla Pilar śmierdział setkami kutasów które obsłużyła za młodu w barcelońskim burdelu. Maria poczuła zapach jego tytoniu i wina, jaki zapamietała gdy pocałował ją  pierwszy raz. Jose poczuł zapach krwi i ekskrementów młodego fascio zarżniętego bezgłośnie  rankiem, na stoku ponad drogą...

E.Hemingway " Komu bije Dzwon."

Można i tak:D

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

Abd

Panowie, przeginacie. Nie rozumiem, czemu ma służyć szydzenie z poruszonego tematu. Dla Was może ważna jest użyteczność, dla innych tylko wygląd noża, a niektórzy zwrócą uwagę także na jego zapach/smród/aromat. I nic w tym dziwnego – każdy niech lubi noże po swojemu. Wyobraźcie sobie, że sa ludzie o węchu wyczulonym znacznie bardziej niż Wasz własny i dla nich takie rzeczy mogą być ważne – nikt nie chce chyba używać przedmiotu, który mu w rękach śmierdzi. Zresztą nie raz były wzmianki o tym, że nóż zostawia niedobry posmak w jedzeniu etc. i uważam rozmowę o tym za jak najbardziej na temat.

Tak więc wzmianki o wyrozumiałym przytakiwaniu czy obruszanie się z użyciem wulgaryzmów uważam za niestosowne. Jestem zniesmaczony, szczególnie gdy spojrzę, od kogo one pochodzą, a skierowane są do początkującego użytkownika. Szczególnie Krug – generalnie bym tu przypomniał dobrą zasadę ,,nie masz nic do powiedzenia, nie mów nic".

Pozdrawiam.


Krug

Jeżeli przeginam z używaniem wulgaryzmów zgodnie z regulaminem forum zareaguje moderator.

I. Użytkownicy

1. Regulamin obowiązuje wszystkich użytkowników Forum w tym Moderatorów.

2. Akceptowane jest zamieszczanie lub używanie słów i określeń powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe. Karane natomiast będzie używanie tych określeń ponad miarę i bez powodu. Decydujący głos w tej kwestii ma administracja serwisu.

Abd, wskaz mi miejsce gdzie wyszydziłem temat poruszony w tym wątku.

Cytat: Krug w 09-09-2007, 17:41:59

Podobny temacik był chyba już na tym "forumie".
O ile mnie pamięć nie myli Crom rzucił taką złotą myśl:
Nóż to nie cipka, noża sie nie wącha... :D

W tym poście przypomniałem że temat był już poruszany, a ostatnie zdanie było wesołym podsumowaniem dyskusji.
Cytat: Krug w 13-09-2007, 19:53:14

Qrw! Od mycia! jak sie nie umyjesz, to pachniesz?
Natrysk! Pasta do zębów z odświeżaczem w jednym! Dyngsy do higieny intymnej!Talk pod napletek(starozakonnych nie obowiązuje!)Wesz&goł! Żelik na okładki!OldPiczs po goleniu.Krem do stóp!
Nóż pachnie po takich zabiegach jak latryna Jej Królewskiej Mości!!!

Większość zapachów z stali ustępuje po dokładnym umyciu tejże, najlepiej w jakimś detergencie i opłukaniu w czystej wodzie, jeżeli to za mało stosowac środki dezynfekujące.
Jeżeli ktos tego nie wie, to co można sądzić o jego  znajomości higieny ogólnej? Szkalnki wyskrobuje  jak zakwitną?
Nie muszę wąchać noża, gdyż moje noże po użyciu są wycierane(jeżeli nie ma mozliwości ich umycia), myte, więc nie śmierdzą.
Wątek powinien nosić tytuł : Dlaczego mój nóż śmierdzi?.

Ostatni mój  post:

Cytat

" którego nie będę cytował bo jest za długi"

Jeżeli cytat z klasyka kogoś obraża, to może zaczniemy palić książki zamiast wąchać noże?
Dodać coś jeszcze?
Pozdrawiam.
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

Abd

Hm. Ubiegłeś mnie o kilka minut, bo już miałem swój post mocno zedytować przed pójściem spać, a nie zdążyłem. Nie chciałem nim wzburzać, a chyba tak wyszło. A skoro nie zdążyłem, to skrótowo odpowiem.

Nie wypominałem Ci używania wulgaryzmów, tylko szydzenie, bo w mojej opinii szyderstwo było. Co innego, jak się do starego kumpla powie ,,a po chuj", a co innego do nowego użytkownika, którego taka odpowiedź może zmrozić i zniechęcić. :)

Cytat: Krug w 14-09-2007, 01:32:38

Większość zapachów z stali ustępuje po dokładnym umyciu tejże, najlepiej w jakimś detergencie i opłukaniu w czystej wodzie, jeżeli to za mało stosowac środki dezynfekujące.

O, to, to! Można było tak napisać. :P Zapewniam, że nie każdy wie, gdyby tak było nie byłoby większości wątków na Forum. A poza tym to zaledwie ,,większość" zapachów, ktoś może czuć także te naturalne. Ja dzięki naturze niemal nie mam węchu, ale znam takich, co jak w ,,Pachnidle" pingwina na kilometr wyczują.

A cytata się nie czepiam, ładny jest i na temat. Ani nie pisałem, że obraża, ani proszę mnie z palącymi książki w jednym szeregu nie stawiać. :)


Krug

Cytat

Cytuj z: Krug  Dzisiaj o 01:32:38
Większość zapachów z stali ustępuje po dokładnym umyciu tejże, najlepiej w jakimś detergencie i opłukaniu w czystej wodzie, jeżeli to za mało stosowac środki dezynfekujące.

O, to, to! Można było tak napisać. tongue Zapewniam, że nie każdy wie...

Przecież to podstawa, czy trzeba tego uczyc dorosłych(jak mniemam)ludzi?

Wzburzać? Czym? To forum jest a nie parlament.

Dobrej nocy! :D

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

mlodyraduh

do coli na 2-3 godziny i przestanie pachnieć krwią ;)
ale niestety powierzchnia zmieni się troszkę :):)

raduh


cinek81

Ja tam lubię zapach stali i każdy nóż ma jakiś specyficzny zapach ;) Osobiście wolę INOX,przynajmniejdo robienia kanapek :D


hendaye

mam pare nozy i lubie uzywac ich do jedzenia. no i smakuja roznie. najbardziej wyrazisty w smaku jest kuty nessmuk tlima; niestety jest kwaśny. i nie jset to cecha weglowek, bo opinele i polskie przedwojenne bagnety sa raczej slodkawe. inne noze są raczej neutralne w smaku, ale najprzyjemniejszy jest victorinox.
Chetnie poznam Wasze odczucia.
pozdrawiam, h.


mirror

ale żeś wymyślił :?
swoją drogą ciekawie się może rozwinąć taki temat
:slini: zjem dzisiaj swojego opinela :slini:... i victorinoxa. Hehehehe

Pozdrowienia dla rodaków!!! Piotr

ordo

Reality has a well known liberal bias

Guldan

cytowac klasyka i jego cipke?


pecado

Dajesz Guldek, trzeba przypominać nowej fali o osiągnieciach pionierów, w dziedzinie filozofii również ;)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Guldan

cromcruah: "noz to nie cipka, jego sie nie wacha"

albo jakos tak, w kazdym razie sens wypowiedzi oddany.


szukan

Czy osoby mające do czynienia z "gołą" stalą AUS8A nie spostrzegły specyficznego aromatu, zapachu?
Sporo czasu po zdjęciu powłoki z noża, nic się nie zmieniło.
Nie przeszkadza ale irytuje mnie nieznanie przyczyny, bo na pewno nie jest to woń rdzy - czy to wynika może z jakichś domieszek stali?


sztajmes

Dla mnie kazda stal inaczej pachnie.
Najlepiej czuje to przy ostrzeniu jak opilki mam na palcach.
I na przyklad 1095 chromowo/wanadowa stal BK2 pachnie inaczej niz 1080 z Kabara Large Bowie, mimo
ze teoretycznie nie powinienem wyczuc roznicy.
Tak samo inny zapach ma SRK a inny Mora weglowka.
Najmniej zapachu wydzielaja jakies bardzo drogie noze kuchenne ktore mam .
Ale moze to dlatego ze nie pale juz od miesiaca :) hahah

sztajmes

Coraz czesciej sie zastanawiam, kto pilnuje tych ktorzy pilnuja ?
Nic sie nie martw, jutro bedzie gorzej.

LUCYFER

Żeby Ci to wąchanie opiłków teraz w nałóg nie weszło ;P, u mnie w kwietniu będzie 5 latek jak nie palę. A stal?, fakt, jak się ostrzy to można wyczuć, ale ostrzyć na diamencie a powiedzmy na papierze wodnym i też będą różne zapachy...

Wzywam posłańców przeznaczenia! - niech uderzą z ponurym zachwytem w ofiarę, którą wybrałem. Milczący jest ten ptak, co żywi się mózgiem tego, co mnie prześladuje, a jego  agonia niech odbędzie się w skomleniu i bólu, i niech będzie to ostrzeżeniem dla tych, co mego jestestwa nienawidzą...

rybak

Cytat: szukan

Czy osoby mające do czynienia z "gołą" stalą AUS8A nie spostrzegły specyficznego aromatu, zapachu?
Sporo czasu po zdjęciu powłoki z noża, nic się nie zmieniło.
Nie przeszkadza ale irytuje mnie nieznanie przyczyny, bo na pewno nie jest to woń rdzy - czy to wynika może z jakichś domieszek stali?

A co to za AUS8?

Cold Steel?

Benchmadowa byla bezzapachowa i nierdzewna na ile moge sobie przypomniec, ale fotki mojego Bravehearta z kolorowa klinga mozesz sobei na forum gdzies znalezc.

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

Krug

Problem capiących węglówek rozwiązany, skropić głownię bez rozcieńczania, zostwić do wyschnięcia:

http://www.debowa-aleja.pl/product_info.php?products_id=14

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.