Autor Wątek: Leatherman Squirt S4 - mały tool, mały opis ;D  (Przeczytany 4674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amper

• RAMoholik
  • Moderator
  • Opinii: (122)
  • *
    • To mam
Leatherman Squirt S4 - mały tool, mały opis ;D
« dnia: 17-03-2008, 15:11:05 »
Dzięki kamborasowi, dane jest mi cieszyć się takim oto cudakiem.
Leatherman Squirt S4, bo tak się toto nazywa, to tool pełną gębą... tyle że w formacie mini :D

Nazwa "squirt", to po prostu "pętak" i wypisz wymaluj, dokonale pasuje do tego małego łobuza ;)
U mnie spedza on swój mały żywot pętając się wśród kluczy, gdzie zawsze jest pod ręką. Jego wymiary to 55 na 20 mm, a waga to 55 gramów. Jest to wiec waga baaardzo piórkowa. Wszystkie narzędzia trzymają się na slipjointach - zresztą, w takim malcu operowanie blokowanym narzędziem, byłoby mordęgą.
Przyznam szczerze, ze nie spodziewałem się takiej dużej funkcjonalności po tak małym narzędziu. Z racji wielkości nie jest oczywiscie przeznaczony do wycianania dziur w betonie, czy odcinaniu spadochroniarzy którzy zawiśli na drzewie. Okazuje się jednak, ze zawsze znajdzie się dla niego zastosowanie w najmniej oczekiwanym momencie. Ten mały słodziak to dla mnie, doskonałe uzupełnienie miejskiego zestawu EDC. Mozna go bez obaw wyciągnąć w autobusie i nikt nawet nie mrugnie powieką  ;P Zestaw narzędzi wystarcza do walki ze sznurkami, paczkami czy drzazgami pod paznokciami. Więcej nie należy od niego oczekiwać.
Do jakości wykonania generalnie nie mam zastrzeżeń. Wszystkie narzędzia mają delikatny BP, ale mój egzemplarz to używka, więc czepiać się nie mogę. Jedyne co przeszkadza, to nieco za ostre zakończenia łbów nitów spalajacych ramiona. Źle trafiając palcem, można się zadrasnąć.

W tym malcu znajdziemy takie oto narzędzia, przydatne w walce z codziennosćią:

po rozłożeniu ramion - nożyczki

mały śrubokręt, całkiem nieźle radzi sobie z odkręcaniem niewielkich Philipsów
duży płaski śrubokręt, będący jednocześnie otwieraczem do butelek
kolejny śrubokręcik, średniej wielkości
pęsetka w swoim zasobniku w jedym z ramion...
... i samodzielnie
mikrolinijka calowa/centymetrowa...
... będąca jednocześnie pilniczkiem i pazurkiem do paznokci ;)
i na deser - potężne taktyczne ostrze, wzbudzające popłoch wśród gawiedzi ;)

I porównanie wielkości:
zamknięty
otwarty

Ci którzy wolą kombinerki, mogą wybrać wersję P4, która oprócz wspomniancych szczypczyków, posiada także trochę inny pilniczek.

... a elektrycy ucieszą sie wersją E4 z hmmm... obicinaczem do kabli :)

I to by było tyle.
Jak w tytule: mały tool to i mały opis  :D

---------------------
PS. Jak zwykle - sory za marne fotki....  :/
« Ostatnia zmiana: 17-03-2008, 15:13:57 wysłana przez amper124 »
KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (48)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
Odp: Leatherman Squirt S4 - mały tool, mały opis ;D
« Odpowiedź #1 dnia: 17-03-2008, 15:20:25 »
Dzięki, dzięki - fajny opis.
Coraz lepiej poznaję swą seksualność, w miarę tego poznawania coraz więcej rzeczy pie*d*lę.

Purple czy Ceppelini?