Reklama

VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]

Zaczęty przez maba, 04-05-2010, 02:05:30

u99

Cytat: tap w 06-12-2011, 21:14:15

znowu się chcesz wykręcić? :)

Zrobię, zrobię marudy, tylko niech słoneczko jakieś będzie - inaczej ni hu hu mi nie wychodzi  ;> zresztą koń jaki jest każdy widzi niestety  :(

*********************************************

tap

Czekamy z niecierpliwością... :) Teraz pozostało tylko pogodę zamawiać :)


u99

Godzina słoneczka + Misiek w przedszkolu = Twoja fota  :D

*********************************************

RNL

#1263

To pochwalę się i tu. Kawał wielkiego skurczybyka, ten SwissTool Plus. Nie wiem jak to można nosić na pasku i nie skręcać na daną stronę.
W pokrowcu wyczaiłem jeszcze miejsce na latareczkę (Maglite Solitaire tam pewnie wejdzie). Spirit i Wave przy nim to breloczki do kluczy (francuskich wprawdzie, ale jednak)

edit:

Maglite Solitaire tam nie wchodzi  :frown: może jakiś mini długopis się zmieści.

,,Good luck, Mr. Gorsky"

Pozdrawiam wszystkich frustratów z pieczątką :*

MaC

Zacny :shades:

Od kiedy w ST zmieniony jest kształt szczęk? Są bardziej kanciaste. I logo jakieś mniejsze. Od dawna te zmiany? Dopiero na tym zdjęciu je zauważyłem.


Vigo

Cytat: MaC w 06-12-2011, 22:52:07

Zacny :shades:

Od kiedy w ST zmieniony jest kształt szczęk? Są bardziej kanciaste. I logo jakieś mniejsze. Od dawna te zmiany? Dopiero na tym zdjęciu je zauważyłem.

Poniższa fotka powinna nieco wyjaśnić w temacie ewolucji szczęk ST:

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279

MaC

Czyli mam ST BMW z `98r.

Dzięki za wyjaśnienie ;)


Vigo

Cytat: MaC w 06-12-2011, 23:10:22

Czyli mam ST BMW z `98r.

Dzięki za wyjaśnienie ;)

Swiss Tool BMW  :? napisz coś więcej o nim.

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279

ALM

Cytat: RNL w 06-12-2011, 21:53:08

To pochwalę się i tu. Kawał wielkiego skurczybyka, ten SwissTool Plus.

Alek, przyznaj się dlaczego go nabyłeś .
Auto ma za mało obciążenia ?
Prawica Twa poczuła moc ?
Branże może zmieniasz ?
W domu reorganizacja ?

No mów  ;P


MaC

Podobnie jak w vicku RNLa - wypalone laserowo, w moim przypadku "BMW". Wersja plus z dodatkową wajchą i bitami. Wszystko w ładnym ciemnogranatowym twardym kartoniku ze srebrnym napisem BMW. Czyli... toolowa reklamówka ;) . Zielona pasta polerska i naprzód - szybko pozbyłem się wypalanki. Zdjęcia kiedyś wrzucałem, jakieś 3-4 lata temu. Może cudem przetrwały w ciemnych odmętach forum :shy:

BTW, kosztował śmieszne pieniądze. Jeśli dobrze pamiętam coś koło 180 pln.


RNL

Cytat: ALM w 06-12-2011, 23:23:52

Alek, przyznaj się dlaczego go nabyłeś .
Auto ma za mało obciążenia ?
Prawica Twa poczuła moc ?
Branże może zmieniasz ?
W domu reorganizacja ?

No mów  ;P

Auto obciążenia ma dość, a będzie więcej.
Prawica moc ma jeszcze.
Branża wciąż ta sama- problematyką krajów rozwijających się, w tym kwestiami uchodźców param się od dawna, obecnie w ramach pracy na uniwersytecie, ale i praca terenowa też mi nie obca, więc się przydać może.
Tak, w domu reorganizacja, ale mam nadzieję, że nie zostaniemy z moim psem uchodźcami.
,,Good luck, Mr. Gorsky"

Pozdrawiam wszystkich frustratów z pieczątką :*

ALM

Cytat: RNL w 06-12-2011, 23:46:29

Auto obciążenia ma dość, a będzie więcej.
Prawica moc ma jeszcze.
Branża wciąż ta sama- problematyką krajów rozwijających się, w tym kwestiami uchodźców param się od dawna, obecnie w ramach pracy na uniwersytecie, ale i praca terenowa też mi nie obca, więc się przydać może.
Tak, w domu reorganizacja, ale mam nadzieję, że nie zostaniemy z moim psem uchodźcami.

Trzymamy kciuki   :D
A złomka zazdraszczam .

amisttad

#1272

Nowe cudo od SwissBianco, można się zakochać  :slini: tylko cena pewnie zabójcza  :dead: ktoś ma na zbyciu kasę i będzie moim sponsorem?  :rotfl:

EDIT:
Ciekawostka z Facebooka. Tłumaczenie własne. Odpowiedź na pytanie: "Jakie armie na świecie zaopatruje Victorinox w noże?"

A oto lista tych krajów:
- Szwacjaria
- Niemcy
- Holandia
- Dania
- Luksemburg
- Norwegia
- Słowenia
- Francja
- Irlandia
- Australia
- Brunei
- Singapur
- Malezja
- Indie
- RPA
- Cypr
- Zjednoczone Emiraty Arabskie
- Nigeria
- Indonezja


efink

Cytat: amisttad w 07-12-2011, 13:41:27

Nowe cudo od SwissBianco, można się zakochać  :slini: tylko cena pewnie zabójcza  :dead: ktoś ma na zbyciu kasę i będzie moim sponsorem?  :rotfl:

EDIT:
Ciekawostka z Facebooka. Tłumaczenie własne. Odpowiedź na pytanie: "Jakie armie na świecie zaopatruje Victorinox w noże?"

A oto lista tych krajów:
- Szwacjaria
- Niemcy
- Holandia
- Dania
- Luksemburg
- Norwegia
- Słowenia
- Francja
- Irlandia
- Australia
- Brunei
- Singapur
- Malezja
- Indie
- RPA
- Cypr
- Zjednoczone Emiraty Arabskie
- Nigeria
- Indonezja

ale armie :) a ta niemiecka to teraźniejsza czy z II wojny? :)

amisttad

Teraźniejsze na pewno są wzory dla armii Niemieckiej, Szwajcarskiej, Holenderskiej, Duńskiej i Malezyjskiej. Które są znane i w naszych kolekcjach obecne (nie licząc modelu Malezyjskiego, którego u nas nikt chyba nie ma).
A co do pozostałych to nie wiem.

Kopia oryginalnej wiadomości:

Cytat

We had an important question last week: "Which armies around the world does victorinox supply knives to ?" Here are the countries were we supply the armies to:
- Switzerland
- Germany
- Netherlands
- Denmark
- Luxembourg
- Norway
- Slovenia
- France
- Ireland
- Australia
- Brunei
- Singapore
- Malaysia
- India
- South Africa
- Cyprus
- United Arabian Emirates
- Nigeria and Indonesia


MsbS

#1275

Zaczynam poszukiwanie BAK-a (Brunei Army Knife). Podejrzewam, że nie ma korkociągu (bo i po co dobremu muzułmanowi :-) ).

EDIT: Malezyjczyk też oczywiście jest bez korkociągu...
http://www.victorinoxblog.com/2010/09/standard-soldier-knife-of-malaysian.html


amisttad

Podejrzewam że to nie kwestia wiary a przydatności. Philips przydaje się przy obsłudze broni. I podobno (piszę podobno, bo nie pamiętam gdzie to wyczytałem) było powodem tego że Szwajcarska armia zdecydowała się na zmianę noża.

MsbS a pozostałe warianty masz iż polujesz na model Brunei?


MsbS

Oczywiście że nie - ale to fajnie brzmi, żeby mieć w EDC oficjalny nóż Armii Sułtanatu Brunei, nie?


amisttad

Ciekawa perspektywa. Na pewno by rozmówca się mocno zdziwił słysząc to, nie przyznając się nawet że nie wie gdzie to leży. Ja chciałbym jedynie wiedzieć czy te kraje (o ile nadal zamawiają Vicki) mają jakieś dedykowane modele tak jak Niemcy, Holendrzy, Duńczycy, Malezyjczycy, czy może biorą coś ogólnodostępnego bez własnych zmian. Oraz na początek zobaczyć ich fotki, nim bym zaczął marzyć o posiadaniu ich :D


Vigo

Może pojęcie Victorinox knives" ze wzmiankowanego pytania jest na tyle szerokie, że obejmuje też Vickowe multitule (mają takowe, dedykowane, chyba ST? w swojej armii Australijczycy) i zwykłe noże kuchenne, które nie zapominajmy też Szwajcarzy produkują, a które i w armii są potrzebne.

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279