Autor Wątek: Integralmesser w GunKote  (Przeczytany 3796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bataki

• Opinii: (90)
  • Użytkownik knives.pl
    • www.genshin.pl
Integralmesser w GunKote
« dnia: 07-05-2010, 19:59:21 »
Nóż ten kupiłem wiele lat temu na Allegro. Wystawiającym i twórcą tego noża jest mieszkający we Wrocławiu Mariusz Lange występujący pod pseudonimem Lanmar. Zanim napiszę parę słów o nożu nie od rzeczy będzie go pokazać - tak wyglądał jeszcze 2 tygodnie temu zanim pojechał do Cubixa.

Niewiele o nim niestety wiem bo jak już zacząłem korespondować mailowo z Lanmarem to on już mało pamiętał ale co udało się ustalić: konstrukcja typu full tang, stal NC5, oksyda wykonana w dzięki działaniu azotanu sodu i wodorotlenku sodowego. Integralmesser to nóż wykuty z 1 kawałka stali - ostrze, bolstery i tang rękojeści.

Wymiary:
długość całkowita - 282 mm
długość głowni - 150 mm
szlif pełny płaski
szerokość głowni - 31 mm
grubość głowni 5 mm
okładki rękojeści - drewno palmowe przykręcane na zwykłe śruby, co się okazało bardzo korzystne ponieważ trzeba było je zdjąć do piaskowania starej powłoki i naniesienia GunKote. Śruby są paskudne więc już postanowiłem, że poproszę Janusza (upj), żeby dorobił mi jakieś bardziej pasujące. On jeszcze o tym nie wie ale jak do tej pory zawsze się zgadzał  :D.

waga samego noża - 316 g
waga w pochewce - 373 g

Bardzo ciekawie wykonany jest klips pochewki - przy pomocy dodatkowego kawałka skóry został przyszyty sprężynujący klips, który pozwala na bardzo łatwe troczenie i zdejmowanie noża z paska bez konieczności jego rozpinania. Do tej pory takie rozwiązania typu klips widziałem tylko w folderach ale pewnie nie wszystko widziałem  :D. W każdym razie to rozwiązanie uważam za ciekawe i praktyczne. Dokładne zdjęcia klipsa jutro. Pochewka wygląda tak :

Na dzisiaj tyle. W części drugiej będą zdjęcia noża w nowej powłoce - czarna GunKote nałożona przez Cubixa - praktyczny test tej powłoki w wykonaniu Jumbo jest tutaj: http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,86578.0.html

Do usłyszenia

Bataki

« Ostatnia zmiana: 08-05-2010, 10:29:47 wysłana przez bataki »

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (100)
  • *
Odp: Integralmesser w GunKote
« Odpowiedź #1 dnia: 07-05-2010, 20:02:51 »
Bardzo ciekawie wykonany jest klips pochewki - przy pomocy dodatkowego kawałka skóry został przyszyty sprężynujący klips, który pozwala na bardzo łatwe troczenie i zdejmowanie noża z paska bez konieczności jego rozpinania. Do tej pory takie rozwiązania typu klips widziałem tylko w folderach ale pewnie nie wszystko widziałem  :D. W każdym razie to rozwiązanie uważam za ciekawe i praktyczne.
sporo amerykańskich noży custom ma takie coś (gdzieś nawet widziałem tutorial jak zrobić taki klips ze starego brzeszczota do metalu), a z rodzimego podwórka - Osa Gerlacha ;) dobre rozwiązanie.
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Szabas

• Opinii: (107)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Sympathy for knives.
« Odpowiedź #2 dnia: 07-05-2010, 20:05:31 »
Na dzisiaj tyle. W części drugiej będą zdjęcia noża w nowej powłoce - czarna GunKote nałożona przez Cubixa

Koniecznie muszę przylukać. ;)
Dylu dylu na winylu...

>El Solo Lobo<

Offline Robin_L

• Opinii: (53)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Don't panic!
« Odpowiedź #3 dnia: 08-05-2010, 00:11:13 »
sporo amerykańskich noży custom ma takie coś (gdzieś nawet widziałem tutorial jak zrobić taki klips ze starego brzeszczota do metalu), a z rodzimego podwórka - Osa Gerlacha ;) dobre rozwiązanie.
Chętnie bym się nauczył to i do swoich pochew bym takie coś stosował. Dokieszenna pochwa jest moim niezmiennym ideałem.
A nóż bardzo sympatyczny, jednak zacięcie mordulcowate
EDC : Rat-1 + Swisstool , Convoy S2+ , Nikon D300s, Nokia 800t Zipperfox 25

Failure is always an option

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 08-05-2010, 00:55:27 »
FP

Offline bataki

• Użytkownik knives.pl
    • www.genshin.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 08-05-2010, 10:24:57 »
Dziękuję  :) w imieniu swoim i ewentualnych zainteresowanych. Patent sprawdziłem i jest bardzo wygodny. Wersja zastosowana w mojej pochewce jest trochę poprawiona to znaczy część sprężyny wszyta do pochewki ma specjalne wygięcie dodatkowo utrudniające samoczynne, niekontrolowane wypięcie się klipsa co pokażę niedługo na zdjęciu. W każdym razie to jest dokładnie to o co chodzi - teraz już wiem jak to się robi  ;-)

Pozdrawiam

Bataki

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
FP

Offline bataki

• Użytkownik knives.pl
    • www.genshin.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 08-05-2010, 14:58:49 »
Czytasz w moich myślach  :D - dokładnie taki jak ten drugi. Wieczorem wstawię resztę zdjęć - czyli już z..... NOWĄ POWŁOKĄ!

Bataki

Offline bataki

• Użytkownik knives.pl
    • www.genshin.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 08-05-2010, 23:24:00 »
No to jedziemy dalej. Dużo się zmieniło  ;). Był czas, nie tak dawno, że usilnie chciałem go sprzedać. Ale nikt go nie kupił - i może dobrze bo, po pierwsze nie byłoby całej tej historii a po drugie pozbawiłbym się obecnej radości z posiadania bardzo ładnego i całkowicie użytkowego noża. Ta stara powłoka ładnie wyglądała ale całkowicie powstrzymywała mnie od jakichkolwiek prób używania tego noża - wiedziałem, że zaraz się porysuje i że bardzo szybko głownia będzie wyglądała paskudnie. Więc, ponieważ nikt go nie chciał, zacząłem się zastanawiać jak go zagospodarować? Jedyne co mi przychodziło do głowy to oddanie go w ręce Janusza z gorącą prośbą o pozbawienie go powłoki i wypolerowanie na satin. W międzyczasie jednak, ponieważ zamówiłem sobie piękny nóż w firmie Poltergeist  :slini: i przeczytałem też recenzję Jumbo na temat powłoki GunKote wpadłem pomysł, żeby poprosić Cubixa o pomoc. Nóż wysłałem, został wypiaskowany, dostał nową powłokę a rezultat możecie zobaczyć sami na poniższych zdjęciach. Żeby Was nie zanudzać do wątku wstawię tylko kilka fotografii natomiast resztę albumu zdjęć tego noża z nową powłoką możecie obejrzeć pod adresem: http://picasaweb.google.pl/109886842126864376157/Integralmesser02?feat=directlink

Oraz obiecane, bardziej poglądowe zdjęcie klipsa, o którym pisał Kali trochę wyżej. Bardzo dobry patent - moim zdaniem, polecam  :shades:.

Na dzisiaj tyle, postaram się jeszcze napisać jak mój nowy, bo dotychczas nieużywany Integralmesser i jego nowa powłoka sprawują się w praktyce.

Wątek ten ma kilku autorów: Lanmar (szkoda, że przestał robić noże  :(), Cubix (dobrze, że nauczył się robić wspaniałe, użytkowe powłoki), Jumbo (dzięki któremu przekonałem się do GunKote) no i ja - Bataki

Pozdrawiam

B.

Offline topek

• knifemaker
  • Opinii: (51)
  • *
  • ciagle szukam idealnego noza
« Odpowiedź #9 dnia: 09-05-2010, 11:41:35 »
Nie twierdze ze jest lepiej, nie powiem tez ze tak nie jest :). Po prostu jestem zdziwionym milosnikiem lustrzanych powierzchni, ktoremu sie to czarne podoba 8D

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
« Odpowiedź #10 dnia: 10-05-2010, 17:01:44 »
ale mordulec :)
tylko teraz to bym zmienił też okładziny na coś co IMHO bardziej by pasowalo do gunkota :)
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Offline Adski

• knifemaker
  • Opinii: (22)
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 10-05-2010, 18:42:58 »
ale mordulec :)
tylko teraz to bym zmienił też okładziny na coś co IMHO bardziej by pasowalo do gunkota :)
+1
Jeszcze ładne śrubki i full wypas :)

...

Offline bataki

• Użytkownik knives.pl
    • www.genshin.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 10-05-2010, 21:22:08 »
Tak, tak, Panowie - od jutra zaczynam rozmowy na ten temat  :D. Będą projekty i konsultacje społeczne  :shades:. Myślę, że warto bo nóż naprawdę mi się podoba.

Bataki

Offline Szabas

• Opinii: (107)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Sympathy for knives.
« Odpowiedź #13 dnia: 10-05-2010, 22:17:02 »
Bataki, mogłeś go chwilę dłużej u Kuby zostawić.. ;)

Tak całkiem serio, to gratuluję odważnego kroku i osiągniętego efektu. :)
Dylu dylu na winylu...

>El Solo Lobo<

Offline bataki

• Użytkownik knives.pl
    • www.genshin.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 10-05-2010, 22:34:47 »
Gdybym tylko wiedział...  :D. No nic, poczekajmy na nowe okładziny i śruby!

EDIT: Okładziny zostaną jakie są - to wynik konsultacji z Januszem. Obiecał za to, że śruby będą piekne ale trzeba poczekać bo robi dla mnie inne jeszcze piekniejsze i ważniejsze noże. Np Subhilta z głowni którą kupiłem od Tlima (Mariusz - dzięki  :D) + heban i kość wielbłąda. Pochwalę się!

B.
« Ostatnia zmiana: 21-05-2010, 17:42:37 wysłana przez bataki »