Reklama

Takie tam "nowości" od Bokera i Jensa Anso

Zaczęty przez amper, 27-12-2011, 21:44:29

amper

Takie trzy "tandetne" jak to niektórzy mówią folderki od Bokera, projektu Jensa Anso  ;-)
Haddocka i Coxa znacie, wiec tylko wspomnę że są.

Anso 67 nr katalogowy 110620
Techniczne suchary:
Całość: 19,5 cm
Klinga: 8,6 cm
Waga: 120 g

Foty:

Trzy słowa:
Typowy dla Anso mix surowego wykończenia i abstrakcyjnej formy. Cały hardware w stołnłoszu. Kling z N690BO + baaardzo wklęsły częściowy szlif = żyletka. I cieniutki czubek  :I
Rękoejść - kawał G10 + kawał tytanu robiący również za frejma. Klips tytanowy tip up/down. Ergonomia - świetna, ale... Wszystkie palce mają podparce a rozszerzająca się dupka świetnie wypełnia wnętrze dłoni. Ogromne kołki działają super - otwiera się wyjątkowo łatwo. Wersja dla malkontentów - zabierają miejsce na klindze. Słowem - niebanalny i ergonomicznie poprawny sprzęt z niezłych materiałów.
Co mi się nie podoba:
- frejm jest twardy i odblokowanie go to mordęga przez brak podcięcia ułatwiającego dostęp po stronie z G10. Na szczęscie można to łatwo skorygować  :D
- po zapadnięciu blokady pozostaje ostra krawędź która wbija mi się w paluch (ale ja tak mam z 90% framelocków  :/)

Cena: 860,00 PLN

KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

kali

Bardzo mi się podoba ten nóż :) Jedyne, do czego się przyczepię - ze spyderhole wygląda lepiej.

There are no tactical knives, only tactical minds
FP

katz

Skóry różne: http://katzs-leathers.tumblr.com
Sprzedam

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

amper

#3

Albatros nr katalogowy 01BO621
Techniczne suchary:
Całość: 16,4 cm
Klinga: 6,6 cm
Waga: 167 g :kopara:

Foty:

Trzy słowa:
Eine kleine panzermesser. 5 mm klingi z VG-10, grubaśny czub, dwa kęsy 4mm tytanu, framelock. Zajebisty kartofel do wyłamywania futryn  :D
W ręku leży bardzo dobrze - w mojej łapie mam podparcie dla 3,9 palca. Tu framelock nie uwiera w palec po zapadnięciu ;) Pierwszy raz spotykam się też z sytuacją, gdy naprawdę muszę się napocić żeby otworzyć nóż z flicka. Ciężka klinga powinna fruwać jak głupia a tu zonk - detent ball trzyma jak pitbull nogę listonosza. Ciekawą sprawą jest niesymetryczny kołek - wyższy z lewej strony. Jak pokonamy już opór DB, to ten mały skurczybyk otwiera się jak automat. Z kronikarskiego obowiązku - wykończenie jest więcej niż dobre. Wszystko równe, ładnie obrobione i spasowane. Klinga ładnie wycentrowana, zero BP. Mój osobisty faworyt z aktualnej dostawy ;) Ciekawa alternatywa dla np BM 755 MPR IMHO Aha, klips jest przekładalny góra / dół.

Cena: 503,00 PLN

KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

amper

KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

amper

#5

Whale nr katalogowy 01BO620
Techniczne suchary:
Całość: 19,4 cm
Klinga: 8,0 cm
Waga: 108 g

Foty:

Trzy słowa:
Jakby mój k**as był tak krzywy, to bym powiedział że ten nóż jest jego odlewem :rotfl: BPNMSP.
Ergonomia rękojeści jak dla mnie powala na kolana - nic się nie wrzyna, obłości sa tam gdzie być powinny. Jedna z najprzyjemniejszych rękojeści w folderze z jaką miałem okazję obcować. Rękojeść to polerowane G10 na tytanowym szkielecie, tytanowy klips (nieprzekładalny) i otwarta konstrukcja. Liner lock jak głupi klei się do tanga. Klinga - 440C + wklęsły szlif + duży brzuszek = powinno fajnie ciąć (nie sprawdziłem jeszcze ;)). Czubeczek podkreślony fantazyjną fałszywką - ostry wystarczająco, nie za cienki, nie za gruby - w sam raz. Co mnie zaskoczyło? Aksamitne otwieranie. Dawno nie miałem w ręku foldera z LL, który otwierałby się tak gładko prosto z pudełka.

Cena: 387,00 PLN (promo).

Edit: polska jezyk trudna jezyk taka jego mać...

KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

rambo

picie to jest życie, a nie zabawa, bo zabawa to kurwy i strawa!

katz

W tym wielorybie to kolek da się przełożyć?

Skóry różne: http://katzs-leathers.tumblr.com
Sprzedam

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

Rico

#8

Ten Albatros to bardziej Rhino powinien się nazywać. Mówi się że noże nie służą do poważania. Ten jest i do poważania i do wyważania. Pewnie paletę lub skrzynkę drewnianą by łyknął na II śniadanie spokojnie ;) Fajne ma parametry i cena też do przełknięcia, biorąc pod uwagę co oferuje. Chcem takiego ...  :grin:


amper

KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

katz

Skóry różne: http://katzs-leathers.tumblr.com
Sprzedam

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

graf

Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Taipan

Albatros mocno mnie zainteresował, koniecznie muszę go pomacać.


Renifer

A mnie się Albatros podoba - taki brzydki skurwiel przyczajony i gotowy by każdemu zaje...
Co do wielorybka, to jakoś mi nie robi. Ale cieszy że Anso staje się nieco bardziej przystępny cenowo i bez zbytniego rozmieniania się na drobne, bo nóż nie wygląda jak nieco lepsza taniocha z bazaru co czasem w serii Plus się zdarzało.

NINDŻA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKA!

Glaca

Wielorybek fajny. Klinga przypomina trochę CRKT Onion Skinner. Taki trochę "odwrotny nóż"- tam gdzie powinien być brzuszek jest płasko, a tak gdzie powinno być płasko, jest brzuszek ;)



MAJSTER ===>

amper

Takie słabe foto dla zobrazowania rzędu wielkości

KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

ednyfed

Albatros jakoś mnie o szybsze bicie serca nie przyprawił. VG10? klingę wiec pewnie robią w Japonii a potem wszystko skręcają u sąsiadów z kontynentu. Stosunek długość kt do wagi zdecydowanie niekorzystny. Co innego wieloryb. Jeden z niewielu Anso, którego bym chętnie widział w swojej kieszeni. :slini:Mimo, że nie ma flippera. I, że tylko 440C. Amper, w testowanym egzemplarzu był bladeplay?

W ogóle Boker Plus ostatnimi czasy ma chyba najciekawszą ofertę spośród wszystkich producentów noży (I chyba najbardziej zróżnicowaną). Lexusy wśród Chińczyków ;)


amper

Cytat: ednyfed w 31-12-2011, 20:18:51

Amper, w testowanym egzemplarzu był bladeplay?

Był delikatny w poziomie - niedokręcony pivot :) Płynność otwierania bez zmian.

KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

artk

#18

Pierwszy rewelka!
Drugi ładny ale chyba użytkowo taki sobie...
Trzeci jakbym widział Bokera Magnum Bulldoga w miniaturze wersja custom.
... co nie zmienia faktu, że chciałbym mieć wszystkie  :slini:
(kolejność wg ostatniej porównawczej fotki)

artk

Bazarek: <a href="https://forum.knives.pl/index.php/topic,183251.0.html"> Rusty Skull Blades</a>
Zapraszam

ednyfed

Cytat: amper w 31-12-2011, 21:21:02

Był delikatny w poziomie - niedokręcony pivot :) Płynność otwierania bez zmian.

Cholera, chyba czas rozbić skarbonkę ;)