Reklama

Pogromca butelek czyli chlastacz 2008

Zaczęty przez dawbor, 01-12-2008, 13:49:45

dawbor

Nóż zrobiony na szybko przed zlotem (stąd pare wad :( ), dostosowany  do wymiarów słynnej, acz tajemniczej skrzynki  ;P
Udało mi sie z jego pomocą wygrać konkurs cięcia butelek oraz zająć 2 miejsce w cięciu liny :D
Technikalia: nóż wykuty z resora, rękojeść z egzotycznego drewna (lapacho?) pochwa skórzana, szlif płaski, satin poprzeczny.
Wymiary:
długość całkowita-362mm;
dł. rekojeści-117mm;
szrokość max- 41mm;
grubość max-7mm;


dupowate wyjście szlifu:


pęknięcie okładziny przy dziurze :(


wojtekn

piekny
i skuteczny! a to w nozu cenie najbardziej

NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Cytat: Dagorn w 10-05-2006, 08:55:16
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

obol

fanie, ze w koncu go pokazales ;P robiac tak mala dupe nie bales sie, ze noz bedzie chcial sobie odleciec przy wymachu ?

kto jest wlascicielem ? ;)

oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

aksamitny

Bardzo fajny.
Może nie jest idealny ale za to działa i to jak  :shades:

Bazyl

Dyferencjał

Niezły ale nazywanie narzędzia tnącego tej wielkości nożem to moim zdaniem drobna nieścisłość.

WAR:  "czy maker poruchał sobie rano czy nie poruchał, jaka była koniunkcja gwiazd w tym momencie..." :-)

przeszczep

Cytat: Dyferencjał w 01-12-2008, 18:55:28

Niezły ale nazywanie narzędzia tnącego tej wielkości nożem to moim zdaniem drobna nieścisłość.

Nie rozumiem :?
Może rowiniesz... :?

A nóż zacny i zaiste skuteczny :)


Dyferencjał

długość całkowita-362mm;

Już rozumiesz?

WAR:  "czy maker poruchał sobie rano czy nie poruchał, jaka była koniunkcja gwiazd w tym momencie..." :-)

wojtekn

NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Cytat: Dagorn w 10-05-2006, 08:55:16
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

przeszczep

Cytat: Dyferencjał w 01-12-2008, 19:15:34

długość całkowita-362mm;

Już rozumiesz?

Nie rozumiem nadal.
Nóż macałem (przez chwilę bo przez chwilę) ale macałem i jest to pełnowymiarowy zajebisty chlastacz linowy...
Ma 10 cali oszcza czyli tyle ile powinien mieć... Więc nie, nadal nie rozumiem...

Dyferencjał

To albo ja mam zbyt ciężki dowcip, albo Wy dziś kawy nie piliście. Toż to nożydło, którym można tundrę karczować.

WAR:  "czy maker poruchał sobie rano czy nie poruchał, jaka była koniunkcja gwiazd w tym momencie..." :-)

przeszczep

Nie piję kawy w ogóle :D
Dowcip akcentuje się emotkami, jak ich nie ma to zaczyna się polemika :)


Dyferencjał

No tak. Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale jedna emotka (a raczej jej brak) może spowodować to co widać. Jak by nie było kawał kosy tzn. noża.  ;P

WAR:  "czy maker poruchał sobie rano czy nie poruchał, jaka była koniunkcja gwiazd w tym momencie..." :-)

dawbor

Cytat: obol w 01-12-2008, 18:29:31

fanie, ze w koncu go pokazales ;P robiac tak mala dupe nie bales sie, ze noz bedzie chcial sobie odleciec przy wymachu ?

kto jest wlascicielem ? ;)

nie odleciał ;) właścicielem jestem ja, jak narazie.
Cytat: Dyferencjał w 01-12-2008, 18:55:28

Niezły ale nazywanie narzędzia tnącego tej wielkości nożem to moim zdaniem drobna nieścisłość.

Za mały? może do tapet sie nada! Ale planuję większy :)


wojtekn

no karczowac to by bylo chyba lepiej innym nozem z tego dzialu...
ten  mimo rozmiaru to wybitna zyletka, mysle ze pomidory w locie by kroil
a pierz z kurczaka na deseczce pod wlasnym ciezarem pewnie by razem z deska ucial (legendarna kuta sprezynowka od Dawida lepsza niz 440 od jakiegoc cebulko-burakowa;) )

NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Cytat: Dagorn w 10-05-2006, 08:55:16
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

Dyferencjał

Jak zrobisz większy to bez wahania nazwę go mieczem.  :D
Napisz jeszcze na jakim etapie, tego większego noża, jesteś. Szukasz odpowiednio długiego resora?  ;P

WAR:  "czy maker poruchał sobie rano czy nie poruchał, jaka była koniunkcja gwiazd w tym momencie..." :-)

dawbor

n

Cytat: Dyferencjał w 01-12-2008, 23:30:31

Jak zrobisz większy to bez wahania nazwę go mieczem.  :D
Napisz jeszcze na jakim etapie, tego większego noża, jesteś. Szukasz odpowiednio długiego resora?  ;P

nie, nie ja za miecze sie nie biorę! ot, któś sobie zażyczył 30 cm ostrza! dodać do tego rękojeść...:)