Reklama

VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]

Zaczęty przez maba, 04-05-2010, 02:05:30

FORESTER1973

Może i tak ale generalnie jeżeli nawet płacisz za wymianę uszkodzonego elementu masz nadal sprawny scyzoryk .

Naprawiają tylko oryginały a te trzeba raczej chcieć zepsuć.


Avantu

Dzięki za pomoc, trochę mnie uspokoiliście :)


Vigo

#7042

Na pocieszenie napiszę, że nie widziałem dotąd scyzoryka Victorinoxa z urwanym, ułamanym korkociągiem (a używanych Vicków przeszło przez moje ręce kilkaset  :shades:), korkociągi skrzywione, lekko wygięte i owszem trafiały się w używkach (i to wyłącznie przypadki skrzywień w miejscu gdzie spirala łączy się z prostą częścią), ale te da się w miarę łatwo naprostować we własnym zakresie, co też czyniłem już kilkakrotnie (bynajmniej nie ja krzywiłem korkociągi tylko ich poprzedni właściciele  ;> jakby kogoś interesowało).

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279

neo.vin

Ja ostatnio dorwałem tak wygiętego, że się trochę napociłem aby go wyprostować ale udało się :) Ja win nie otwieram ale przydaje się do przenoszenie miniśrubokręcika :)


smutna_niespodzianka

Przy którejś rozmowie pytałem pana Macieja z serwisu jakie naprawy są najczęściej, wychodzi na to że najczęściej jest problem z ostrzem - ułamane lub po szlifierce zjechane, a najrzadziej: owe korkociągi i właściwie naprawa to tylko prostowanie :D


Vigo

#7045

Ja nawet odwaliłem już wstępnie kawałek roboty za pana Macieja, :D samodzielnie i skutecznie prostując korkociąg w jednym Evo Woodzie, przed posłaniem na serwis z powodu ukruszonej końcówki jednej ze szczęk kombinerek w onym.

PS A to fajna sztuka akurat z blokadą ostrza głównego (Evo S557), na której nie ma absolutnie najmniejszego luzu.

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279

Kubitron

Już wystarczy, że w Gerlachach wymieniam urwane korkociągi :P

Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Mój instagram

Vigo

Cytat: Kubitron w 01-06-2019, 00:44:00

Już wystarczy, że w Gerlachach wymieniam urwane korkociągi :P

Fakt, korkociągi w Gerlachach, to takie nie bardzawe bywały :D :

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279

Mefiu

Siemka!

Jakiś czas temu trafiłem na fajne Victorinoxy z nadrukiem 3D:

Czerwone dostępne są w Argentynie (ciężko z dostawą do PL), czarne w Portugalii (150 zł za Waitera).

Dlatego też skontaktowałem się z Victorinox Polska i zapytałem czy wykonaliby takiego Spartana w czerwonych okładkach z nadrukiem 3D. Dostałem odpowiedź, że tak. Przy minimalnym nakładzie 100 sztuk cena finalna za jednego spartana wyniosłaby ok. 100 zł. Myślę, że całkiem sympatycznie.

Dlatego mam takie pytanie: czy znalazłoby się na tyle chętnych żeby zamówić 100 sztuk spartana (można brać po kilka egzemplarzy). Fajny dodatek do kolekcji, używania czy na prezent.

Tutaj wideo jak taki nadruk wygląda:

https://youtu.be/XZ7CUTBt8QQ?t=38

loinic


Mefiu

Także jakby ktoś chciał to niech napisze ile chciałby tutaj albo w wiadomości prywatnej. Jak dojdziemy do 100 to zamykamy zamówienie i skontaktuje się z każdym odnośnie szczegółów. Bo kasę Vicek bierze z góry. Jakby było duże zainteresowanie to będzie lista rezerwowa. Na razie zostało 85 egzemplarzy. Mam nadzieję, że wszystko dojdzie do skutku.


pepcio

 Cześć . Jaka wykałaczka pasuje do karty victorinoxa ? mała A.6141 czy duza 3641?

Sarkazm - naśmiewanie się z idiotów, w taki sposób, aby nigdy tego nie zrozumieli.

bfxXx

Mała. Duża ma skosy na łebku, bo nie jest centralnie na czubku.


[email protected]

Victorinox  Spartan Weekender?


v21

Cytat: [email protected] w 11-06-2019, 18:43:36

Victorinox  Spartan Weekender?

Serrated Spartan (Weekender), zgadza się. W pięknym stanie go dorwałeś bart.
All those moments will be lost in time, like tears in rain.
Roy Batty

[email protected]

Okładki założyłem mu nowe bo były lekko porysowane ale narzędzia stan super ,bez śladów używania.


v21

#7056

Ja nie miałem tyle szczęścia, w moim jest lekka skaza na jednym ząbku.

Kupiłem parę lat temu z myślą o rozłożeniu na części. Kiedy go widziałem na zdjęciach wydawało się, że jest w gorszym stanie.
Po otwarciu paczki okazało się, że mimo wszystko wygląda za dobrze żeby go poświęcić i tak już został jako ciekawostka wśród reszty Vicków.

Piwny Climber. Po wstępnym godzinnym czyszczeniu. Nie ukrywam, że moja cierpliwość nie sprawdza się w tym zadaniu
i efekt dalej pozostawia wiele do życzenia. Ciekawy jestem jak sytuacja wyglądałaby po myciu w ultradźwiękach?
Może któryś z kolegów sprawdzał działanie takiego sprzętu na Vickach?

All those moments will be lost in time, like tears in rain.
Roy Batty

[email protected]

Jeśli chodzi o połysk na okładkach to nic ci ultra... nie dadzą.Ja mam filc na wiertarce  na specjalnym uchwycie .Pasta  lekko ścierna i 10 sekund i świeci się jak psu ............


Testral

Piękny ten Budweiser, widziałem na ebay, ale akurat nie miałem czasu przypilnować aukcji.

Rise and rise again, until lambs become lions.
ZT 0770CF - nóż idealny!

v21

Cytat: [email protected] w 11-06-2019, 20:38:29

Jeśli chodzi o połysk na okładkach to nic ci ultra... nie dadzą.Ja mam filc na wiertarce  na specjalnym uchwycie .Pasta  lekko ścierna i 10 sekund i świeci się jak psu ............

Co do okładek pełna zgoda. Ja miałem na myśli ten syf między przekładkami i narzędziami. Dostęp do tego jest problematyczny a myjki podobno radzą sobie z takimi sprawami w czasie liczonym w sekundach :) Tyle tylko, że nie miałem okazji tego sprawdzić i ciekawy byłem czy ktoś już próbował.
Cytat: Testral w 11-06-2019, 20:55:18

Piękny ten Budweiser, widziałem na ebay, ale akurat nie miałem czasu przypilnować aukcji.

Tak już dawno nie byłem zdeterminowany :) Ostatecznie cena nie poszybowała w kosmos (18,50$), więc z uwagi na tematykę musiał być mój. Przy okazji dzięki Testral za info o przewoźniku. Pisałeś mi kiedyś jak najkorzystniej sprowadzić towar do Polski i powiem szczerze dawno nie byłem tak zadowolony z usługi jak w tym przypadku :)
All those moments will be lost in time, like tears in rain.
Roy Batty